• White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White Twitter Icon
 • White YouTube Icon

Cane corso Normpet Tel.0532.1733518

CANE CORSA  HOBY ÜRETİM ÇİFTLİĞ

© 2023 by caneCorso Almankurdu Alman ÇobanKöpeği  Labrador Kangal Normet.com

Türkiyenin her yerine elde yavru teslim ediyoruz

Adana  Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir  Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye RizeSakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa UşakVan  Yalova Yozgat Zonguldak

Bu güzel Labradorlar dan sahiplenmek için şimdi arayın 05321733518

Labrador Yavru

Labrador

Labrador Retriever; kökeni Retriever ailesinden gelen, orta boy bir köpek ırkıdır. Bu tür ilk kez Kanada’da yetiştirilmeye başlanmıştır. Sarı, siyah ve çikolata rengi olmak üzere üç temel renge sahip olan bu köpek türü; bekçilik, narkotik, rehber köpek, avcılık, su sporları, balıkçılık gibi birçok alanda boy göstermiştir. Boyun yapılarının güçlü olmasıyla bilinen bu tür, eğitime oldukça meyilli olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Irk Özellikleri

Labrador ırkı, duygusal ve sadıktır. Diğer köpeklerle anlaşma konusunda, verilen eğitime bağlı olarak orta veya çok iyi seviyede olabilir. Geçmişte av köpeği olarak kullanılmasının bir sonucu olarak, yakala getir tarzı oyunlarda oldukça başarılıdırlar. Aynı zamanda yüzmeyi çok seven köpeklerdir. Sarı renge sahip Labrador‘lar, Golden ırkı köpeklere benzemesinden dolayı insanlar tarafından zaman zaman onlarla karıştırılır. Fakat Labrador Retriever’ı Golden Retriever’dan ayıran bir kaç belirgin özellik vardır.

 • Labrador‘lar daha dominanttır

 • Labrador ırkı köpeklerin tüyleri, Golden ırkı köpeklerin tüylerine kıyasla daha kısadır ve taranmaya daha az ihtiyaç duyarlar.

 • Labrador‘lar daha iyi yüzücülerdir

 • Labrador daha enerjik bir köpek türüdür ve Golden’lara kıyasla egzersiz ihtiyaçları biraz daha fazladır.

Fiziksel Özellikleri

Labrador‘lar fiziksel olarak güçlü kemik yapısına sahiplerdir. Sık taranma gerektirmeyen, pek sık dökülmeyen kısa tüylere ve sudan etkilenmeyen kalın bir kürke sahiplerdir. Patileri perdeli bir yapıdadır. Bu nedenle yüzme konusunda oldukça başarılılardır. Fiziksel olarak yatkın oldukları hastalıklardan bazıları; tümör, göz bozukluğu, dirsek ve kalça displazisidir.

Erkek bir Labradorun boyu 55-65 cm arasında değişirken, dişi bir Labrador’un boyu 50-65 cm olmaktadır. Dişilerde ortalama ağırlık, 25-32 kg arasında değişirken; erkek bir Labrador‘un ağırlığı, 27-35 kg arasında değişmektedir. Kilo almaya meyilli yapıları nedeniyle, öğün miktarlarına ve sıklıklarına dikkat edilmelidir. Özellikle kısırlaştırmadan sonraki dönemde obeziteye kadar varabilecek olan ciddi sonuçların önüne geçmek amacıyla mama seçimine de dikkat etmekte fayda vardır.

Labrador Eğitimi

Labrador Retriever’lar oldukça zeki köpeklerdir ve eğitime elverişlilik konusunda ilk akla gelen türlerdendir. Dominant oluşu ve güçlü boyun yapısı, küçük yaşta liderlik ve benzeri konularda yeterli eğitimin verilmesini gerektirir. Aksi taktirde köpeğinizle yapacağınız kısa yürüyüşler bile hem sizin için, hem de köpeğiniz için eziyete dönüşebilir.

Küçüklüğünden itibaren ”yürü” gibi komutlarla yürüyüşü başlatan kişi siz olmalısınız. Yürüyüşün yönüne de köpeğiniz değil siz karar vermelisiniz. Küçüklükten itibaren bu tarz eğitimlerle yetiştirilen bir Labrador, ilerleyen dönemlerde çok daha sadık, uysal ve bakımı kolay bir köpek olacaktır.

Özel eğitimlerden geçen Labrador Retriever’lar, görme engelliler için rehber köpek olarak kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda farklı eğitimler sonucunda balıkçılar için de iyi bir yardımcı olabilirler. Eski zamanlarda suya atılan ağları getirmek için eğitilen bu tür; sıfırın altındaki buzlu sularda dahi oldukça başarılı bir yüzücü olmayı başarmıştır.

Evde Labrador Beslemek

Labrador normal şartlarda bahçede beslenmesi önerilen bir köpek türüdür. Fakat bu durum köpekle aranızdaki ilişkiye göre farklılık göstermektedir. Bahçedeki küçük bir alana hapsedilmesindense, apartman dairesinde bakılması köpek için çok daha sağlıklı olacaktır. Duygusallığı ve çocuklarla iyi geçinmesi, onları apartmanda da beslenmeye uygun hale getirir. Fakat bu noktada unutulmaması gereken şey ise, Labrador‘ların egzersiz ihtiyacı sağlanmadığı taktirde, evdeki koltuk ve benzeri eşyalara zarar verebilecek olmalarıdır.

Eğer Labrador türünde bir köpek evde beslenecekse, küçük yaştan itibaren temel itaat ve tuvalet eğitimi gibi önemli adımların atlanmaması önerilir. Bununla birlikte eşyaların ısırılmaması konusunda her seferinde uyarılmalıdır ve her şeyden önemlisi ise, gerekli egzersiz ihtiyacı gün içerisinde mutlaka karşılanmalıdır. Bu koşullar sağlandığı taktirde Labrador, evde beslemeye oldukça uygun bir köpek türü olacaktır.

Labrador köpekleri oldukça sağlam yapıldığı, orta boylu, omuzdan yer yüksekliği 50 i  ile 62 santim arasında değişmektedir. ağırlıkları ise ağırlıkları ise 25 ile 31 kilogram arasında değişmektedir. kuyrukları, orta uzunlukta uçları sivri'dir. tüyleri oldukça kısadır, renkler ise sarı kahverengi veya siyah olarak görülmektedir. inanılmaz sabırlı ve duygusal köpektir labrador'lar. Siz sahibi olarak konuşmaya başladığımızda inanılmaz büyük bir dikkatle sizi izler ve dinler ve her hareketinizden mana ve bilgi çıkartmaya çalışır. 

Labrador'lar, Sudan, denizden Yılmaz, soğuk suda dahi hiç korkmadan girerler ve suya karşı, hatta sempati duyarlar. 

ayrıca, ilginç bir özelliği ise bekçi ve koruma köpeği olarak kullanmaya müsait olamalarıdır.

Labrador'lar kendi alanlarında inanılmaz derecede sahip çıkar sahibine çok büyük bir saygı duyar ve itaatkar bir köpektir .

Talimat almayı görev verilmesinin çok severler ve o görevi yerine getirdiklerinde sevilmeleri ve onları inanılmaz mutlu eder. çok popüler bir varlıktır çok sevilir labrador'lar huylarıyla karakterleriyle görünümüyle en çok şirin bi okadarda ciddiyim korumacı, sevecen bir köpektir

 • facbook
 • Black Instagram Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now