2021 -2022 şampiyonları satılık Cane Corso yavruları için güncel görüntüler için mutlaka arayın 0532.1733518

veteriner.gif
satilik-cancorso bilgi.png
cane-corso-yavru-blue.png
veteriner.gif
satilik-cancorso bilgi.png
2012canecorso.jpeg
canecorso-blue.png

Eğer kaliteli bir cane corso Köpeğim olsun diyorsanız ve Karakteri ırk standartlarına uygun olsun diyorsanız cane corso yavrunuz büyüdüğünde de size keyif vermesiniz istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Ayrıntlı bilgiler sitemizde bulabilirsiniz ve bizi hemen arayabilirsiniz 053217335

Dikkat emtmeniz gerekenler !!  5 Altın Kural 

 

1. Yavrunuza ait SCR Belgesi var mı diye sorun ve görün
2. Anne Babayı muhakkak görün gidemiyorsanız canlı bağlanarak gösterilmesini isteyin

3. Aşı Karnesini TR  ve Hekimler odasından verilmiş uluslar arası aşı pasaport olmasını isteyin ve kaşede yazan veteriner ile görüşün. Aşıları veteriner yaptıysa yavrunuzun kaydı olmalıdır

4.Yavrunuzun Resimleri ile yetinmeyin Canlı görün veya Canlı telefon bağlantısıyla gösterilmesini talep edin

5. Scr Belgesinde yazan üreticiyi arayın ve kaydın doğruluğunu onaylatın

   Satılık Cane Corso Hakkında Her şey burada öğrenebilirsiniz

Cane Corso Italiano, tipik bir Molossian köpeğidir: heybetli görünüm, ruhlu karakter ve bozulmaz koruyucu. Erken, hassas ve tutarlı yetiştirme ile Cane Corso, çok sevecen, arkadaş canlısı ve sevgi dolu bir aile köpeğidir. Ancak çok fazla yaşam alanına, anlamlı bir göreve ve yeterli egzersize ihtiyacı var. Yeni başlayanlar için sadece kısmen uygundur.

Cane Corso

Cane Corso, İtalyan Mastiff olarak da bilinen İtalya’nın güneyinde ortaya çıkmış safkan bir köpek ırkıdır. Laboratuvarda geliştirilmiş yapay bir ırk değildir. Bir alt ismi, ”koruma köpeği” anlamına gelen Latince bir ifadeden gelmektedir. Kaslı ve heybetli bir gövdeye sahip olan bu ırk, diğer köpeklerle çok da iyi anlaşamaz. Fakat aile bireyleriyle ve de özellikle çocuklarla iletişimi ve uyumu yüksektir. Buna rağmen yabancılara karşı çoğu zaman mesafeli duruş sergiler. Koruma iç güdüsü onun için her şeyden önce gelir. Bu nedenle genellikle bekçilik görevinde çok başarılılardır. Aynı zamanda bu ırka Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde K9 eğitimi verilmiştir. 

Irk Özellikleri

Cane Corso’lar diğer köpeklerle geçinme konusunda pek iyi değildir, fakat bu durum eğitimle düzeltilebilir. Egzersiz gereksinimi kendi boyutundaki diğer ırklara göre düşüktür. Diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır. Kolay eğitilebilir ve zeki bir köpektir. Koruma içgüdüsü çok yüksektir. Çocuklarla çok iyi anlaşır, fakat hırpalanmamaması gerektiği çocuklara öğretilmelidir. Yabancılara karşı mesafelidir ve uzak durmayı tercih eder. Bu özellik, verilen eğitime göre değişkenlik göstermektedir. Ruh halleri çabucak değişmez ve kolay heyecanlanmazlar.

Fiziksel Özellikleri

Cane Corso, fiziksel anlamda iri ve çevik gözükür. Boyut sınıflandırılmasına göre orta büyüklükte bir köpektir, fakat gövdeleri oldukça iridir. Dişilerinin boyları, 60-65 cm’ye ulaşabilirken erkekleri, 65-70 cm’ye kadar ulaşabilir. Kiloları genel olarak 40-50 kilo civarındadır. Kaslı vücudu ile her daim tetikte gözükür. Kısa, sert ve sık olan tüyleri genellikle siyah olmakla beraber koyu renkte olur. Kalın bir deriye sahiptirler. Son derece dayanıklı ve güçlü gözükür. Genellikle tercih edilme sebepleri bu güçlü ve çevik yapılarıdır.

 

Cane Corso Eğitimi

Cane Corso ırkının eğitimine, küçük yaşta başlanmalıdır. Küçük yaşta eğitilmemiş olan Cane Corso’ların sahipleriyle arasında itaat problemleri oluşur. İtaat eğitimi almazsa saldırgan tavırlar sergileyebilir. Ancak bu ırkın eğitimi oldukça kolaydır. Son derece zeki ve kolay öğrenen bir ırktır. Sosyal açıdan yavruluk dönemlerinden itibaren diğer köpeklerle aynı ortamlara girmesi sağlanmalıdır. Bu sosyalleşme köpeğin, diğer köpeklerle iletişim kurma becerisini arttırır. Cane Corso için bu oldukça önemlidir çünkü sosyallik becerisi doğuştan gelmez. Bu sebeple daha önce hiç köpek sahiplenmemiş bireyler için tavsiye edilen bir köpek türü değildir.

 

Evde Cane Corso Beslemek

Görünüş itibarı ile her ne kadar evde beslemek için uygun gözükmeseler de, bu ırkın egzersiz ihtiyacı benzer boyutlardaki birçok köpek ırkından çok daha azdır. Gün içinde çok hareketli değillerdir ve uzun yürüyüşlere ihtiyaç duymazlar. Tüy yapısı bakımından çok sık taranmaları gerekmez, haftada bir taranmaları onlar için yeterlidir. Doğru eğitildiklerinde harika bir ev köpeğine dönüşürler. Aile bireylerine ve ona karşı doğru yaklaşım sergileyen herkese karşı oldukça naziktir. Genelde ev ortamında gereksiz yere havlamaktan kaçınırlar.

 

Bekçilik Yönüyle Cane Corso

Bu köpek ırkı itaat konusunda başarılı olduğu gibi, bekçilik görevinde de oldukça başarılıdır. Birçok kaynakta koruma konusunda, dünyadaki en iyi köpek ırkı olduğu yazmaktadır. Koruma ve sahiplenme içgüdüsünün oldukça yüksek olması ve yabancılara karşı seviyeli yaklaşımı bu türü çok iyi bir koruma köpeği yapmaktadır. Bu ırkın ataları, İtalya’nın eski dönemlerinde savaş köpeği olarak savunmada kullanılmışlardır. O dönemde savaşta veya avlanmada kullanılan bu köpekler polis köpeği eğitimine benzer bir eğitimden geçirilmiştir. Eğer bekçi köpeği olarak kullanılıyorlarsa, yabancılara karşı tepki olarak havlamaları normaldir. Bu, ona verilen eğitime bağlı olarak değişkenlik gösterebilen bir durumdur.

2 Aylık Satılık Cane Corso Bakımı Nasıl Yapılır? 


Yavru köpek sahiplendiğinizde eğlenceli günler sizi bekliyor demektir. Ancak her canlı yavrusu gibi köpeklerde bebeklik dönemlerinde ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Cane corso yavrusunun sevgi ve neşe içinde büyümesi için beslenme, sağlık ve egzersiz ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması gerekir. Tüm bunlar karşılandığında yavru sağlıklı ve keyifli bir yaşam sürer. Yavru cane corso 5 haftalık olduğunda anne sütünden kesilir ve yavru köpeklere uygun mamalarla beslenmeye devam eder. Yavru köpeklerin dişleri yeni yeni çıkmaya başlar. Mamaları rahat yiyebilmeleri için de süt ile ıslatmak gerekir. Hayatınıza aldığınız cane corso yavrusunun rahat edebilmesi için yaşayacağı evde ya da bahçede onun için güvenli bir alan oluşturmak gerekir. Bu alan içerisinde yatak, minder, battaniye gibi üzerinde uyuyabileceği yumuşak bir yer, mama kabı, su kabı ve sevdiği oyuncaklar bu alanda yer almalıdır. 2 aylık olan cane corso yavrusunu sağlık kontrolü için veteriner hekime götürmek gerekir. Seçeceğiniz kliniğin evinize yakın olması acil durumlarda size kolaylık sağlar. Yavrunun ilk kontrolleri yapılarak, aşı planlamasının yapılması gerekir. Cane corso büyük ırk bir köpek olsa da yavru olduğu dönemde enerjisi yüksektir. Bu nedenle bu dönemde oyuncaklar büyük önem taşır. Oyuncaklar sayesinde aynı zamanda tırmalama ve ısırma ihtiyacı da karşılanır. Bunun için plastikten yapılmış, parçalandığında ağzını yaralamayacak, çiğneme ihtiyacını yok edecek oyuncaklar tercih edilmelidir. Bu süreçte köpeğinizin kişisel eşyalarla oynamasına izin vermemek gerekir. Çünkü köpekler oyuncak ayrımı yapabilen canlılar değildir.  Cane corso yavrusunu dışarı çıkarmadan önce aşılarının tamamlanmış olması gerekir. Ancak daha sonra dışarı çıkacağı için tasma takmaya alışması gerekir. Bunun için onu rahatsız etmeyecek, yumuşak ve hafif malzemelerden üretilen tasmaları tercih etmek gerekir. 2 aylık yavru köpekler meraklı ve heyecanlı olurlar. Ev içerisinde birçok şey onlar için tehlike arz edebilir. Bunu önlemek için yavru köpeği eve getirmeden önce tüm tedbirler alınmalıdır. Ev içerisindeki tüm tedbirleri de aldıktan sonra yavru köpek ile güvenli bir hayat yalamaya başlanabilir. Köpek bu dönemde eğitime açık olduğu için doğru yaptığı şeylerde severek ve aferin diyerek ödüllendirmeyi de unutmamak gerekir. 2020-2021 satılık cane corso bulmak için sitemizi geziniz.

Bahçede Cane Corso Bakımı Nasıl Yapılır? 

 


Bahçeli evlerin olmazsa olmazları arasında köpekler de yer alır. Evde köpek bakımı daha zor olduğu için hemen hemen birçok bahçeli evde bir kulübe ve köpek vardır. Bahçede köpek bakmanın bir diğer sebebi de köpeklerin bahçe koruma görevini üstleniyor olmasıdır. Ancak her köpek bahçede bakılmaz. Bu durum köpeğin türüne ve ırkına göre değişiklik gösterir. Cane corso  bekçi köpeği olduğu için hem bahçede bakılabilir hem de koruma görevini iyi yapar. Bahçede köpek bakmak için köpeğin bahçe yaşamına bahçenin de köpeğin yaşamasına uygun olması gerekir. Bahçe köpek için yeterli büyüklüğe sahipse onun için güvenli bir ortam hazırlamak gerekir. Çünkü bahçede köpek bakımının da kendi içinde zorlukları ve dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Köpeğin bahçede kalıyor olması sahibi tarafından ilgi görmeye ihtiyacı yok demek değildir. Yalnız ve ilgisiz kalan köpek ister evde ister bahçede yaşıyor olsun zaman içerisinde mutsuz ve huzursuz olur.  
Cane corso bekçi köpeği olma özelliğinden dolayı bahçe yaşamı için uygun bir ırktır. Ancak bu durum yavru, yaşlı ve hasta olduğu dönemler için geçerli değildir. Köpeğin bahçede yaşayacağı kendine ait bir yeri olmalıdır. Bu yerin gelebilecek tehlikelere karşı korumak için etrafının kapalı olmasında fayda vardır. Köpek kendi yerini bilmelidir, bu nedenle onu soğuklardan koruyacak bir kulübesi, rahat edeceği bir yatağı, mama kabı ve su kabının bu alan içerisinde olması gerekir. Cane corso büyük ve güçlü bir köpektir. Dışarıdan gelen yabancılara karşı agresif bir tavır takınır. Bu nedenle köpek bağlanmak istenebilir. Böyle bir durumda köpeğin bağlandığı ipin ya da zincirin köpeğin bedeninin en az 3 katı olmasına dikkat etmek gerekir. Köpekler bahçede kaldığında hastalıklara daha kolay yakalanabilir. bunu önlemek için bahçe temizliğine dikkat etmenin yanı sıra köpeğin de düzenli olarak veteriner kontrolünden geçmesi gerekir.  
Köpeğin bahçede bakılmasının riskleri de vardır. Bu risklerin önüne geçmek için alınabilecek önlemler de mevcuttur. Bu önlemlerden en önemlisi köpeğin zehirlenmesinin önüne geçmek için yabancı kişilerin vereceği yiyecekleri yememesi üzerine eğitim verilmesidir. Tüm bu hususlar dikkat edildiğinde bahçede cane corso bakımı yapmak kolaylaşır.  satılık cane corso için bizi arayınız 05321733518

Yavru Cane Corso Bakımı Nasıl Yapılır? 


Her köpeğin yavrusu tatlı ve sevimlidir. Yavru köpek bakımı konusunda dikkat etmek gereken noktalar vardır. Cane corso genel olarak yalnız kalmayı sevmez, bu durum yavru olduğu dönemde daha fazladır. Yavru köpekler hangi tür olursa olsun düzenli olarak idmana ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Yavru cane corso eve getirilmeden önce veteriner kontrolünden geçmelidir. Aşıları tamamlanana kadar dışarı çıkmaları yasak olan yavrular için evde birçok şeyi kemirme, kırma gibi durumlar yaşanabilir. Tuvalet eğitimi olmaması da ilk dönemlerin yorucu geçmesine neden olur. 
Yavru köpeğe tuvalet eğitimi verilirken dikkat etmek gereken kurallar vardır. Cane corso akıllı bir köpek olduğu için bu kuralları hızlı öğrenecektir. Yavrunun tuvaletini yapması için eve pet ya da gazete serin, yavrunuz tuvaletini bunların üzerine yaptığında sevin. Zaman iletledikçe pet ya da gazete sayısını teke indirin ve kapının yakınına koyun. Tuvaletini yapmak için dışarı çıkmak istediğinde de hepsini kaldırabilirsiniz. Cane corso hızlı büyüyen bir türdür. Büyük bir ırk olduğu için yeme oranı da ona göre belirlenir. Köpeğinize yemek ve su verdiğiniz kabın seramik ya da çelik olması sağlığı açısından önem taşır. Aşıları tamamlanmamış yavru hastalıklara karşı daha hassas olduğu için kaplarının her gün yıkanması gerekir. Köpekleri, yavru oldukları dönemde eğitime açıktır. Bu nedenle yaptığınız her davranış onda kalıcı olabilir. Yavruya yemeğini her zaman kendi kabında vermek gerekir, aksi halde sizin yemeğinizden yemek isteyip, kendi yemeğini yemez.  
Köpekler normal şartlarda sık sık yıkanmamalıdır. Yavru köpekleri de sadece ıslak veya ılık bezle silmek gerekir. Eğer yavru köpeğinizi yıkamak zorunda kalırsanız da banyodan sonra iyice kurutmanız gerekir. Banyo yaptırırken de köpekler için olan özel şampuan kullanmayı da atlamamak gerekir. Cane corso türü gereği korumacıdır. Bu nedenle evine kısa sürede alışması için ona özel bir alan yaratılmalıdır. Yavru köpeğin sağlıklı gelişim göstermesi için temizliği ve beslenmesi kadar dinlenmesi de büyük önem taşır. Kendisine ait dinlenme alanının olması ve kokusunun sinmesi orada rahat hissetmesini sağlar. Çünkü yavru köpek iyi dinlenmezse huzursuz olur ve etrafına rahatsızlık verir. satılık cane corsolar ve yavruları sitemizde bulabilirsiniz

Cane Corso Bakımı Zor Mudur? 


Cane corso ortalama 10- 12 yıllık bir ömre sahiptir. Bu nedenle köpek sahibi olmadan önce bu süre zarfında hayatınızda nelerin değişeceğini ya da nelerden vazgeçmeniz gerektiğini göz önünde bulundurmak gerekir. Cane corso muhteşem karakteri ile size cazip görünse de büyük ırk bir köpek olduğunu atlamamak gerekir.  
Köpek sahibi olmadan önce bu sorumluluğu almaya hazır olup olmadığınızı sorgulamanızda fayda var. Buna kendinizi hazır hissettikten sonra da evinizin bir köpek için uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Bu durum küçük ırk köpekler için geçerli olmasa da cane corso gibi büyük ırk köpeklerde üzerinde durulması gereken bir konudur.  
Köpek bakımındaki en zorlayıcı konu ona ayıracak yeterli zamanın olup olmadığıdır. Çünkü köpekler diğer evcil hayvanlardan farklı olarak fiziki ihtiyaçlarında size bağlıdır. Cane corso gibi büyük ırk köpeklerde bu durum daha fazladır. Kas yapıları ve enerjileri gereği daha uzun yürüyüşler yapmaları gerekir. Cane corso sahibine karşı çok bağlı ve korumacı bir tavra sahiptir. Bu nedenle uzun süre sahibinden ayrı kaldığında kendisini terk edilmiş hisseder ve psikolojisi bozulur.  
Köpekler sevimli oldukları kadar yaramazlıkları ile de meşhurdur. Dönem dönem fazlasıyla oyuncu olan köpekler, özellikle bebeklik dönemlerinde evdeki çeşitli eşyalara zarar verebilirler. Bu nedenle eve köpeği getirmeden önce yeni bir düzenleme yapmak gerekir. Özellikle dişleri çıkmaya başladığı zamanda yaptıkları kemirme ile evinizde sağlam eşya bırakmayabilirler. Bunun önüne geçmek için hem eğitim hem de seveceği oyuncaklardan destek almak gerekir.  
Cane corso çok tüylü bir köpek değildir ancak her köpek gibi mevsim geçişlerinde tüyleri dökülür. Eğer köpeklere ya da tüylere karşı alerjiniz varsa bu ırkı tercih etmemek gerekir. Alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız test yaptırabilir ya da köpeği olan bir evde bir süre yaşayarak kontrol edebilirsiniz.  
Bir köpekle aynı evde yaşamak psikolojik olarak insanlara iyi gelir. Bu nedenle zorluklarına dikkat edilmez. Her köpeğin zor ve kolay yönleri farklıdır. Cane corso büyük ırk olması nedeniyle bakımı zor gibi görünse de karakter olarak kolay bir ırktır. Korumacı yapısı nedeniyle agresifleşebildiği için ilk kez köpek bakacaklar için önerilmez.  Satılık cane corso yavruları şampiyon anne babadan sitemizde bulabildiniz
 

Cane Corso Bakımı ve Beslenmesi 


Cane corso; büyük bir ırktır, dayanıklıdır, iyi bir bekçi ve koruma köpeğidir. Birlikte yaşadığı ailesine bağlıdır ancak ailesinden bir kişinin üstünde otorite kurması gerekir. Koruma köpeği olarak geçtiği için ailesinde bulunan çocuklara karşı vefalı, uslu ve uyumludur. Diğer ırk köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan olabilir. Bu durumu kontrol altında tutabilmek için küçük yaştan itibaren sosyalleştirmek gerekir. Saldırgan olmaması için sosyalleştirip, eğitilseler de tanımadıkları ya da tehlikeli buldukları kişilere karşı agresif bir tutum sergileyebilirler. Bu durum cane corso sahibi olurken endişelenmeniz gereken bir konu değildir. Çünkü cane corso oldukça akıllı ve kolay eğitilebilir bir köpek ırkıdır. Öğrenmesini istediğiniz şeyi kısa sürede kavrar. Daha önce köpek beslemiş kişiler için daha uygundur. Çünkü cane corso türünün kendine has bir tarzı vardır.  
Cane corso; atletiktir, günlük egzersiz yapması gerekir. Uzun yürüyüşler ve koşularla yapılan egzersizlere dayanıklıdır. Yeterli olan enerjiyi attıklarında ve yaşamına kolayca adapte olur. Barınağın boyutları ve sosyalleşmesi iyi olduğunda bahçe yaşamına da uygundur. Ev ortamından ziyade bahçe ve açık alanlarda daha mutlu yaşarlar. Cane corso da diğer büyük ırk köpekler gibi şişkinlik yaşama olasılığı vardır. Bu nedenle çok fazla beslenmemelidir. Öğünlerinin miktarları ve araları iyi ayarlanmalıdır. 
Cane corso hızlı büyüyen bir ırk olduğu için 1,5- 2 yaşına kadar yavru köpek olarak kabul edilir ve buna göre beslenir. Yaklaşık 18- 24 aylık olana kadar bu tarz ırklarda özel yavru köpek maması önerilir. Bu süreçte diğer cinslerden farklı olarak 3 öğüğn besleme yapılır, daha sonra 2 öğüne düşürülür. Cane corso, yetişkin ağırlığına geldikten sonra bu da yaklaşık olarak 2 yaşına denk gelir, yetişkin köpeklere uygun kuru mamalar ile beslenirler. Cane corso  ırkı yaklaşık olarak 10- 12 sen yaşar, o nedenle 7 yaşından itibaren kilo almaya başlar. Yetişkin kiloya ulaştıklarından sonra köpeklerde yemek öğününü bire düşürmek gerekir. Ancak cane corso geniş gövdeli köpekler olduğu için iki öğün beslemek gerekir. satılık cane corso şampiyon anne babadan bulmak için sitemizin kategorilerini geziniz

3 Aylık Cane Corso Bakımı Nasıl Yapılır? 


Yavru bir köpeği eve getirdiğiniz andan itibaren hayatınızın 10- 15 yılını birlikte geçirmeyi kabul ettiniz demektir. Cane corso bebekken bile birçok köpek türüne göre ebat olarak oldukça büyüktür. Ancak görüntüsü ne kadar büyük olursa olsun davranışları her yavru köpek ile aynı olacaktır. Bu nedenle cane corso yavrusunun görüntüsünü aldanmamak gerekir. 3 aylık cane corso yavrusu anne sütünden kesilmiş, yavru köpek maması ile beslenmeye başlamış demektir. Bu dönemde yavru köpekler günde 3 kere beslenmelidir. İlk 2 ay verilen süt üçüncü aydan itibaren kesilmelidir. Çünkü köpeklerin çoğu gibi cane corso da 3 aydan sonra süte karşı hassasiyet gösterir, sindirim problemi yaşamaması için süt verilmemelidir. 3 aylık cane corso yavrusu yeni evine alışma dönemindedir. Bu süreçte onunla kuracağınız ilişki büyük önem taşır. Cane corso üçüncü ayında yeni ailesindeki konumunu değerlendirir ve ailesini mutlu etmek için çaba gösterir. Bu dönemi sahibi olarak fırsata çevirip, ona eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Bu eğitim ile köpeğin ev içerisindeki kuralları öğrenmesini ve bu kuralları nasıl uygulayacağı öğretilir. Köpeklere eğitim vermedeki temek amaç; birlikte daha kolay ve uyumlu bir şekilde yaşamayı sağlamasıdır. Yavru köpeğin eğitim süreci ilk olarak annesinin ve kardeşlerinin yanındayken beslenme ve savunma sanatını öğrenerek başlar. Sonradan birlikte yaşayacağı ailesi ona eğitim verir ve ilk eğitimi sosyalleşme üzerine olmalıdır. Bunun nedeni ortak dil oluşturarak yaşanabilecek problemleri en aza indirmektir. Cane corso özünde bekçi köpeği olduğu için yabancılara karşı agresif bir tutum sergiler. Eğitim sayesinde bu durumun üstesinden gelinebilir. Köpekler insanlara göre daha sabırlıdır. Onlara eğitim verirken tek yapılması gereken kuralları değiştirmemektir.3 aydan itibaren cane corso yavrusuna tuvalet eğitimi de vermeye başlanabilir. Çünkü cane corso diğer köpeklere göre daha akıllıdır. Köpek eğitimi her iki taraf içinde eğlenceli olmalıdır. Bu nedenle moraliniz bozuk ya da canınız sıkkınsa köpek ile alıştırma yapmamak gerekir. Köpekler ses tonunuzdan ve davranışlarınızdan ruh halinizi hissederler ve eğitim döneminde bu durum onların sizi yanlış anlamasına sebep olur.  sayılık cane corso yavruları 2020 doğumlu olarak sitemizde keşfedebilirsiniz

 

 

 


Evde Cane Corso Bakımı Nasıl Yapılır? 

 


Köpek bakımı büyük sorumluluk ister. Özellikle cane corso gibi büyük ırk bir köpeğe sahip olacaksanız, evde bakım konusunda daha dikkatli olmak gerekir. Cane corso büyük bir ırk olduğu için beslenmesi de önemlidir. Birçok köpek sahibi köpeklerine ev yapımı yiyecekler ile besler ancak bu son derece yanlıştır. Oysa ki köpekler için en iyi yiyecek, onlar için özel hazırlanan kuru mamalardır. Yavru oldukları dönemde daha sık olsa da ilerleyen dönemde sabah ve akşam gezdirmeye çıkarmak gerekir. Cane corso, büyük ırk olduğu için gelişmiş kaslara sahiptir, dolayısıyla fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle küçük köpeklerin aksine büyük ırkların daha uzun yürüyüş yapmaları gerekir. Cane corso ırkı itibariyle akıllı bir köpektir ve her köpek gibi günlük hayatında ‘’hayır’’ komutunu bilmelidir. Evde köpeği eğitmek için ödül maması ya da ceza kullanılır. Ancak köpeğinize vereceğiniz ceza acı verici olmamalıdır. Vereceğiniz ceza, suiistimalle tutarlı olmalı ve ceza suiistimali takip etmelidir. Köpekler, sahiplerinin ses tonlarını çok iyi anlarlar bu nedenle yanlış bir şey yaptıklarında ceza vermeden önce azarlamak da yeterli olacaktır. Köpekler sahiplerine uyum sağlamalı fakat onlardan korkmamalıdır. Cane corso cinsi köpeğe evde bakacaksanız, evin içindeki hareketlerinin sınırlanması gerekir. Bunu yaparken onun kendini iyi ve rahat hissetmesi için de evin bir köşesinde köpeğe ait özel bir yer ayırmak ihmal edilmemelidir. Evde bakılan cane corso ailenin bir parçasıdır ve onun da kendi alanı olmasına ihtiyacı vardır. Ona ayrılan alan içerisinde uyuyabileceği, yemek yiyebileceği, su içebileceği bir bölüm olması gerekir. Köpeğin uyuması için minder ya da battaniye olmazsa, kendisine istediği yerde yer açar. Bu da koltuk, halı gibi eşyalarınızın kirlenmesine ve tüylenmesine neden olur. Bu nedenle köpeğe kendi yeri öğretilmeli ve sadece  o bölgede uyuyup, yemek yiyeceğini göstermek gerekir. Cane corso korumacı bir köpek olduğu için eve gelen misafirlere karşı agresif bir tavır sergileyebilir. Böyle bir durum yaşanmaması için köpeğin eğitilmesi ve misafir geldiğinde kendi bölgesinde kalması gerektiği öğretilmelidir.  satılık cane corso bulmak için sitemizdeki muhteşem satılık cane corsolara göz atınız 

Cane Corso Bakım Masrafı Ne Kadar? 


Köpekler insanlar için mükemmel bir arkadaştır ama ne yazık ki insanlar gibi kendi masraflarını karşılayamazlar. Bunun için köpek sahibi olmadan önce tüm masrafları düşünmek gerekir. Hem maddi hem de manevi olarak hazır olunduğunda bir canlının daha sorumluluğu alınmalıdır. Cane corso ırkı gereği çok pahalı bir köpektir. Bir cane corso yavrusu sahiplenirken ilerleyen dönemdeki masraflarına bu kalemi de eklemek gerekir. Cane corso aldıktan sonra verdiğiniz her kuruşu hak ettiğini görürsünüz. Yavruyu evinize getirmeden önce ihtiyacı olabilecek eşyaları temin etmek gerekir. Bu eşyaların başında; yatak, mama kabı, su kabı, tasma gelir. Fiyat farkları olsa da uzun süre kullanılabilecek ürünler daha avantajlı olur.  
Cane corso yavrusunu eve getirmeden önce veteriner kontrolünden geçmesi gerekir. Veteriner seçimi yaparken evinize yakın, 24 saat açık ve iyi hizmet veren bir klinik olmasına dikkat etmek gerekir. Yavru köpekler veterinere gittiklerinde aşı planı oluşturulur. Bu plan dahilinde yapılacak olan işlemlerin ücretleri bellidir. Ancak köpeğiniz hastalandığında gerekecek tedavi masrafları rutin kontrollere göre daha pahalıdır. Bu nedenle her durum göz önünde bulundurularak acil durumlar için para ayırmak ilerde sıkıntı yaşamanın önüne geçer. Cane corso ortalama 10- 12 yıl yaşar. Bu süreyi sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için kaliteli mamalar ile beslenmesi gerekir. Kaliteli mamalar, piyasadaki mamalara göre biraz daha maliyetli olsa da köpeğini seven her sahip gibi onun sağlığını düşünmek gerekir.  
Cane corso, korumacı bir köpektir, bu da onun agresif davranmasına neden olabilir. Herkese ve her şeye kuşku ile yaklaşır ancak bu durum eğitim ile kontrol edilebilir. Her köpeğin aile ile birlikte uyum içinde yaşayabilmesi için eğitime ihtiyacı vardır. İtaat eğitimi ve tuvalet eğitimi bunların başında gelir. Bu eğitimleri kendiniz verebileceğiniz gibi profesyonel eğitmenlerden de destek alabilirsiniz. Profesyonel eğitimler masraflı olmalarına rağmen daha iyi sonuç verir. Eğitim sonrasında cane corso daha kontrollü, daha sakin bir tavra sahip olur. Büyük ırk bir köpek olduğu için her gün dışarı çıktığınızda daha kolay kontrol edebilirsiniz. Köpek bakmak hem zaman hem de bütçe açısından size ek maliyeti vardır. Bu nedenle köpek sahiplenmeden önce tüm bunları göz önünde bulundurmak gerekir.   

Cane Corso Bakımı ve Özellikleri 


Cane corso, İtalya kökenli bir ırktır. Eski zamanlarda bur ırk; açık alanlarda, bekçi köpeği ve avcılık için beslenirdi. Orta büyüklükte olan cane corso, kas yapısı ile dikkat çeken bir köpek ırkıdır. Bu köpekler genel olarak çevik, kuvvetli ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kas ve kemik yapısı gelişmiş olan cane corso ırkının kaşları ve alın boşluğu şişkindir. Sıkı ve güçlü bir vücuda ve kalın bir deriye sahiptir. Mukozaları siyah, ayak ve tırnakları koyu renktedir. Tüyleri kısa, şeffaf, parlak, sert, yapışık ve çok sıktır. Kışın bile tüm vücudu tüy ile kaplı değildir. Burun ve ağız çevresindeki tüyler düz, yapışık ve çok kısa tüylerdir. Göğüs ve burun bölgesinde küçük beyaz leke gibi tüylere sahiptir.  
Cane corso; ev ortamına uygun, sadık ve içten bir köpek cinsidir. Aynı zamanda yetenekli ve eğitilmeye de fazlasıyla açıktır. Koruyucu, istekli, dikkatli ve hareketli bir yapıya sahiptir. Çocuklarla iletişimi oldukça iyidir. Birlikte yaşadığı ailesine karşı uysal ve sevecen tavırlar sergiler ancak hiçbir zaman otoriteyi elden bırakmamak gerekir. Genel olarak gücünün farkında olduğu için kibar tavırlar sergiler ancak bu durum koruyucu olma durumunda geçerli değildir. Azimli bir yapıya sahip olan cane corso, mükemmel bir bekçi köpeğidir. İnsanların korunması durumunda yabancı kişilere ve diğer köpeklere karşı daha agresif tavırlar sergilerler. Eğitim ile daha sakin tavır gösterirler ama bu yabancılara karşı kuşku duymalarına engel olmaz.  
Cane corso büyük bir ırk olduğu için bakımı da zor bir cinstir. Bu nedenle bu ırkı sahiplenmeden önce tüm özelliklerini gözden geçirmek gerekir. Artı ve eksi yönlerine dikkat edip, bu özellikleri ortalama 10 yıl yaşamak zorunda kalınacağı unutulmamalıdır. Cane corso sadık bir aile köpeğidir, ara sıra agresif olsa da bu ailesini korumak istemesinden kaynaklanır, eğitilebilir bir bahçe köpeğidir, en ortamında yaşayabilse de bahçe hayatı ona daha uygundur, diğer köpeklere nazaran bakım ihtiyacı daha azdır, ilk kez köpek besleyecekler için önerilmez, beslenmesi ve bakımı masraflıdır, yalnız kalmaya alışkın değildir.  satılık cane corso yavru marıyorsanız

buraya tıklayınız

 

Cane Corso Eğitimi ve Bakımı Nasıl Yapılır? 


Cane corso, İtalya’ya özgü eski köpek ırklarının soyundan gelir. Güçlü, cesur ve sadık bir kişiliğe sahiptir. Keskin bakışları ile oldukça usta bir avcı köpeğidir. Etkileyici görüntüsüne ek olarak nazik ve nezaketli kişiliği ile İtalya’nın en popüler köpek ırkıdır. Nesli tükenmekte olan cane corso cinsi dünyanın en pahalı köpekleri arasında yer alır.  
Cane corso çok güçlü ve atletik bir görünüme sahiptir. Büyük kafası ile dikkat çeken bu tür kaslı yapısı ile de fark yaratır. Türün en çok siyah, gri, açık gri, kahverengi tonları görülür. Büyük bir ırk olan cane corso, ortalama 40- 45 kg ağırlığına sahiptir.  
Cane corso büyük bir ırk olduğu için yaşamsal faaliyetlerini en üst düzeyde tutmak gerekir. Tüm köpek cinslerinde olduğu gibi bu ırkın da cildinin sağlıklı olması için haftada birkaç kez taranması gerekir. Bunun yanında yılda birkaç kez banyo yaptığında ölü tüylerinden tamamen kurtulur. Bakımının uzun süre devam etmesi için egzersiz yaptıktan sonra vücudunun ve kulaklarının nemli bir havlu ile silinmesi faydalı olur. Ayak sağlığı için de her ay tırnaklarının düzenli bir şekilde kesilmesi gerekir.  
Cane corso büyük bir köpek olmasına rağmen ister evde isterse de bahçede bakılabilir. Küçüklüğünden itibaren sosyalleştirildiğinde herkesle sıcak ilişkiler kurabilir. Özellikle yavru cane corso çocuğunuz ile birlikte büyüdüğünde sıkı ve kalıcı bir dostlukları olur. Korumacı ve avcı özelliklerine sahip cane corso, yeni biri ya da başka bir hayvanla tanışırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü cane corso bir tehdit hissettiğinde saldırgan olabilir. Bu yüzden ilk tanışmalar kontrollü olmalıdır. 
Cane corso uzun ve sağlıklı bir ömür sürmesi için hayatı boyunca kaliteli mamalar ile beslenmelidir. Ortalama yaşam süresi 10- 11 yıl olan bu ırkın, düzenli öğün aralıkları ile beslenmesi gerekir. Kendi türüne özgü hastalıkları ortaya çıkabileceği gibi düzenli olarak veterinere gösterilmelidir. Dışarı çıktıklarında parazit kapmamaları için de gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirler sayesinde köpeğin yaşam süresine olumlu katkı sağlanmış olur. Köpeğinizin zinde ve fit olması için de günlük egzersizlerini yapması sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki tüm bunların yanı sıra köpeklerin sağlıklı bir ömür sürmesinde sahiplerinden gördükleri sevgi ve ilgi de oldukça etkilidir.   muhteşem satılık cane corsolar çiftliğimizdeki çeşitleri görmek için sitemizi geziniz

Cane Corso Adana  Cane Corso Adıyaman  Cane Corso Afyonkarahisar  Cane Corso Ağrı   Cane Corso Aksaray  Cane Corso Amasya  Cane Corso Antalya  Cane Corso Ardahan  Cane Corso Artvin  Cane Corso Aydın  Cane Corso Balıkesir  Cane Corso Bartın  Cane Corso Batman  Cane Corso Bayburt  Cane Corso Bilecik  Cane Corso Bingöl  Cane Corso Bitlis  Cane Corso Bolu  Cane Corso Burdur  Cane Corso Bursa  Cane Corso Çanakkale  Cane Corso Çankırı  Cane Corso Çorum  Cane Corso Denizli  Cane Corso Diyarbakır  Cane Corso Düzce  Cane Corso Edirne  Cane Corso Elazığ  Cane Corso Erzincan  Cane Corso Erzurum  Cane Corso Eskişehir  Cane Corso Gaziantep  Cane Corso Giresun  Cane Corso Gümüşhane Cane Corso Hakkari  Cane Corso Hatay  Cane Corso Iğdır  Cane Corso Isparta  Cane Corso İstanbul Cane Corso İzmir  Cane Corso Kahramanmaraş  Cane Corso Karabük  Cane Corso Karaman  Cane Corso Kars  Cane Corso Kastamonu  Cane Corso Kayseri  Cane Corso Kırıkkale  Cane Corso Kırklareli Cane Corso Kırşehir  Cane Corso Kilis  Cane Corso Kocaeli  Cane Corso Konya  Cane Corso Kütahya Cane Corso Malatya  Cane Corso Manisa  Cane Corso Mardin  Cane Corso Mersin  Cane Corso Muğla Cane Corso Muş  Cane Corso Nevşehir  Cane Corso Niğde  Cane Corso Ordu  Cane Corso Osmaniye Cane Corso Rize  Cane Corso Sakarya  Cane Corso Samsun  Cane Corso Siirt  Cane Corso Sinop  Cane Corso Sivas Cane Corso  Şırnak  Cane Corso Tekirdağ  Cane Corso Tokat  Cane Corso Trabzon  Cane Corso Tunceli  Cane Corso Şanlıurfa  Cane Corso Uşak  Cane Corso Van  Cane Corso Yalova  Cane Corso Yozgat  Cane Corso Zonguldak