• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

Cane corso Normpet Tel.0532.1733518

CANE CORSA  HOBY ÜRETİM ÇİFTLİĞ

© 2023 by caneCorso Almankurdu Alman ÇobanKöpeği  Labrador Kangal Normet.com

Türkiyenin her yerine elde yavru teslim ediyoruz

Adana  Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir  Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye RizeSakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa UşakVan  Yalova Yozgat Zonguldak

satılık alman kurdu ve satılık alman kurdu yavruları ve alman kurdu yavruları fiyatları hakkında bilgi içi şimdi arayın. 05321733518  Her ile gönderim var

1/2
indir (1).jfif

Satılık alman kurdu

En çok aranan satılık alman kurdu ve satılık alman kurdu yavruları hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz.

Satılık alman kurdu veya yavrusu istiyorsanız sitemizi gezin veya şimdi arayabilirsiniz 

0532.1733518

satilik-alman-kurdu.jpg

Alman Kurdu İle İlgili Merak Edilenler

 

Alman kurdu, 18. yüzyılın sonlarında Max Von isimli denizci tarafından Almanya'da geliştirilmiştir. Güvenilir, sadık ve güzel bir ırk olması için 30 yıldan daha fazla üzerinde çalışılmıştır. Tüm emeklerin sonunda Alman kurdu; güçlü, zeki ve kısa sürede eğitilebilmesiyle en popüler köpeklerden biri haline gelmiştir. Cinsinin Alman kurdu olarak anılmasının sebebi köpeğin gelişimi tamamlandıktan sonra Almanya polisinin ve ordusunun bir parçası olmuş olmasıdır. Sadık, zeki ve sosyal bir köpek olan Alman kurdu ortalama 11- 14 yıl arasında sizinle birlikte olur. 65 cm'ye kadar uzayan ve 40 kiloya sahip Alman kurdu büyük boy köpekler kategorisine girer. Kaslı yapısı, güçlü çenesi, dik kulakları ve badem renkli gözleri asaletini tamamlar.  
 

Karakteri

 

Alman kurtları da diğer köpekler gibi sahiplerine karşı ilgili, sadık ve itaatkardır. Koruma içgüdüleri oldukça yüksektir. Bu yüzden sahiplerinin ve kendisinin etrafında yabancılar varken şüpheci olurlar ve sürekli tetiktedirler. İnsanlarla ve köpekler hariç diğer tüm hayvanlarla iyi geçinirler. Alman kurtları dominant bir karaktere sahip olduğu için başka köpeklerle bir araya geldiğinde agresif olabilirler. Vahşi bir duruşu olmasına rağmen saldırgan bir özelliğe sahip değillerdir. Alman kurdu köpekleri, ailelerine düşkünlükleri ve sürekli beraber olma isteklerinden dolayı uzun süre yalnız kalamazlar. Yetişkin bir Alman kurdu eğer yavruyken sosyalleşmemişse daha sert ve daha agresif olabilir.  
 

Aile ve Çocuk

Alman kurdu, sahibinin hayatının baş rolünde olmak ister. Sahiplenici özelliği ile tam bir aile köpeğidir. Özellikle çocuklu aileler için idealdir. İçgüdüsel olarak sahip oldukları sevgi ve koruma içgüdüsü sayesinde çocuklar ile harika zaman geçirirler. Evinizin yeni üyesi olacak Alman kurdu, çocuklar ve yetişkinleri ayırt edebilirler, bu sayede güçsüz gördükleri çocukları canları pahasına korumaya çalışırlar. Korumacı yapıları sayesinde çocuklar ve Alman kurtları rahatlıkla yan yana bırakılabilir. Çocuklarla kuracağı mükemmel iletişim sayesinde güçlü bir bağ geliştirip, harika oyun arkadaşı olurlar. Alman kurtlarının enerji seviyesi yüksek değildir ancak gün içinde yapacağı egzersizlerle yorulması gerekir. Zeki ve akıllı kişiliği sayesinde kolay eğitilebilir ve evin kurallarına kısa zamanda ayak uydurur.  
 

Bekçilik

Alman kurdu, dünyanın en popüler köpeklerinden biridir. İş ve şov köpekleri olarak ikiye ayrılır. İş köpekleri, şov köpeklerine göre daha uzun bacaklı ve yüksek kalçalara sahip olmasıyla fark yaratır. Dik kulakları, geniş göğüs yapısı, uzun ve güçlü adımları ile bekçilik yapmak için ideal bir köpek cinsidir. Atletik yapısı, zekası ve gücü  iyi bir eğitim ile birleştiğinde bekçilik yapabilir duruma gelir. Kişilik özelliklerinde olan koruma içgüdüsü eğitim ile bir araya geldiğinde Alman kurdu muhteşem bir bekçi köpeğine dönüşür. 18. ayını doldurduktan sonra bekçilik eğitimi alması gereken Alman kurdunun eğitimi ortalama 6 hafta sürer. Bu eğitim ile hem itaat etmeyi hem de yabancı tehlikeleri öğrenir.  
 

Tercih Nedenleri

Alman kurdu; cesur, sevecen, neşeli ve itaatkar bir köpektir. Sadakat duygusu da diğer köpeklere göre daha fazla gelişmiş bir köpektir. Korkusuz ve kendinden emin tavırları korkutucu görünse de aslında içleri sevgi doludur. Bu nedenle de aile ortamında oldukça mutlu bir hayat sürerler. Ev halkını korumaya çalışması da içgüdüsel bir özellik olmasının yanı sıra mutlu olduklarının da bir göstergesidir. Alman kurdu sahiplenirken safkan olması tercih edilir. Bunun sebebi, beklenen tüm özelliklere sahip 
olmasından kaynaklanır. Ailenizin yeni üyesi Alman kurduna göstereceğiniz ilgi ve sevginin fazlasını ondan görürsünüz. Ömrünün sonuna kadar size sadık ve korumacı bir dost isterseniz Alman kurdu tam size göre demektir. 

 

 

 

 

Satılık Alman Kurdu Nasıl Bulunur?

Alman kurdu 1800'lerin sonuna doğru özel olarak üretilen bir köpek cinsidir. Atletik yapısı, cesurluğu, zekası, sadık ve kolay eğitilebilir olması Alman kurdunun tercih edilmesindeki en önemli faktördür. Dünyanın en iyi 50 köpek ırkı listesinde ilk 3'te yer alır. Büyük ırk köpeklerden biri olan Alman kurdunun gösterişli bir görünümü vardır. İri ve kaslı bir köpek olmasına rağmen oldukça çeviktir. Öğrenmeye hevesli olması, kolay eğitilmesini sağlar. Narkotik, bekçilik, askeri, polis, arama kurtarma ve rehabilitasyon köpeği olarak eğitilebilir. Bu akıllı köpekten birine de siz sahip olmak isterseniz satılık Alman kurdu ilanlarını inceleyebilirsiniz. Satılık ilanlarını incelerken nerede doğduğuna, özelliklerine ve anne- babasına dikkat etmeniz gerekir. Bu ilanların yanı sıra Türkiye'de ve dünyanın birçok yerinde bu ırkın üreticilerini de bulabilirsiniz.  
 

Alman Kurdu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Alman kurdu alırken ilk önceliğiniz sağlıklı olması olmalıdır. Sağlığında problem olan bir köpek ne kadar zeki olursa olsun hastalıktan dolayı enerjisini doğru yere veremez. Bu nedenle sağlığına önem vermeli ve güvendiğiniz bir hekime göstermelisiniz. Sağlıklı bir köpek canlı bir görünüme sahip olur. Dokunmanıza izin verir, ürkek ve saldırgan davranmaz. Sahiplenmek istediğiniz köpekle ilk karşılaştığınız basit tekniklerle köpeğin sağlığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Köpeğin vücudu üzerinde yara ve şişlik olmamasına dikkat edin. Gözlerinde ve kulaklarında akıntı olup olmadığını kontrol edin. Burnu nemli görünmeli, çok kuru olmamalı, dişleri beyaz ve damağı pembe renkte olmalıdır. Bunlar en temel köpeğin sağlığı ile ilgili bilgi veren detaylardır. Sahiplenmek istediğiniz Alman kurdu sizinle yaklaşık 15 yıl geçirir. Bu sür zarfında hem sizin üzülmemeniz hem de onun rahat bir hayat geçirmesi için bu kontroller önem taşır. Köpeğinizi sahiplendikten sonra da sağlığı için aşıları zamanında yapılmalıdır.  
 

Satılık Alman Kurdu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Alman kurdu köpeklerin fiyatlarının belirlenmesinde safkan olup olmaması büyük önem taşır. Safkan köpeği kırma köpeklerden ayıran en önemli nokta; safkan köpeğin geçmişinin bilinmesidir. Çiftliklerde üretilen köpeklerin fiyatları piyasaya göre daha pahalıdır. Bunun sebebi köpeğin şeceresi ve kan çizgisinin belli olmasından kaynaklıdır. Alman kurdunun genetik bazı sağlık problemleri vardır. Köpeğin geçmişinin bilinmesi bu problemler ile ilgili tedbir alınmasını sağlar. HD a1 veya a2 tip köpeklerin yavrularının kalça çıkığı problemi yaşama ihtimalleri daha azdır. Alman kurdunun safkan olmasının yanı sıra şecereli olması da fiyatları etkiler. Şecereli olan köpeklerin kulaklarının içinde tatoo numarası vardır. Bu numara köpeğin şeceresinde de yazmalıdır. Şecerelerde yer alan anne, baba ve üst jenerasyon köpeklerin değerlendirme notları bulunur. Satılık Alman kurdu fiyatları erkek, dişi, yavru, yetişkin, eğitimli ve eğitimsiz olmalarıyla da değişkenlik gösterir.   
 

Satılık Alman Kurdu Kalite Farkları Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir Alman kurdunun farkına varabilmek için öncelikle köpeğin tüm özelliklerinin bilinmesi gerekir. Kaliteli ve sağlıklı bir köpeği ilk olarak tüylerine dokunulduğunda hissedilir. Çünkü Alman kurtlarının tüyleri iki katmandan oluşur. Bunlardan birincisi deriyi kaplayan yumuşak katman, diğeri de uzun tüylerin olduğu koruyucu katmandır. Alman kurdunun tırıs tarzı bir yürüyüşü vardır. Kol ve bacaklarının boyutu ve açısı bu nedenle aynıdır. Kafası vücudu ile orantılı, alnı hafif yüksek ve kulaklarının arası geniştir. Alt kesici dişlerin dış yüzeyi ile üst kesici dişlerin iç yüzeyi birbirine karşılık gelmelidir. Kulakları dik durur ancak uçları birbirine yönelmez. Kısa, köşeli ve uzun vücut yapısı Alman kurtları için istenilen bir özellik değildir. Sert ve tüylü kuyruğu topuk eklemine kadar uzanmalıdır. 
Ayakları yuvarlak, kısa, sıkı ve kemerli olmalıdır. Alman kurdunun bu özelliklerini sahiplenmeden önce bilmek ve kontrol etmek gerekir. Çünkü tüm bu özellikler Alman kurdunun kalitesinin göstergesidir.

Yavru Alman Kurdu 
Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi doludur. İnsanlara karşı sevgi besleyerek doğan tek tür de köpeklerdir. Bu nedenle bir köpeğin sizi sevmesi için bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yavru köpek sahiplenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sütten kesilme zamanıdır. Anne sütünden erken kesilen yavrularda ilerleyen dönemlerde sağlık sorunları oluşabilir. Bu nedenle yavru köpekler annelerinden 4 – 5 haftadan önce ayrılmamalıdır. Sütten kesilen yavrular, onlara uygun olan mamalarla beslenmeye devam ederler. Kuru mamaları önce su, 2 – 3 aylık dönemde de süt ile ıslatmak yavruların kabızlık sorunu çekmesini engeller. Ancak köpeklere 3 aydan sonra süt vermeyi kesmek gerekir. Yavru köpekler sahibi olarak benimsedikleri andan itibaren sahibinin kokusunu bilir ve onun eşyaları üzerinde uyumayı tercih eder.

Çünkü sahibinin kokusu onu güvende hissettirir ve rahatlatır. Yeni sahiplenilen yavru Alman kurdu, annesinden ayrıldığı ve alıştığı kokulardan uzaklaştığı için ilk zamanlar biraz stresli olabilir. Bu nedenle köpeğinizi eve getirmeden önce ihtiyacına yönelik tüm eşyalarının hazır olduğuna emin olmalısınız. Bu eşyalardan en önemlisi köpeğin yatağıdır. Çünkü yavru köpekler eve stresli gelecekleri için kendilerini güvende hissedecekleri kapalı bir uyku bölümü tercih ederler.

Ayarlayacağınız uyku bölümünün sıcak, kuru, rahat ve hava akımı almıyor olması önemlidir. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre daha çok üşür. Bu nedenle köpeğin yatağına onu sıcak tutacak bir battaniye koymak da gerekir. Yavru köpekler yeni evlerinde geçirdikleri ilk dönemlerde geceleri ağlayabilirler. Bu nedenle kendisini güvende hissedeceği yatak, sıcak su torbası ya da pelüş oyuncak onu güvende hissettirir. Her yavru gibi yavru Alman kurdu da uzun süre yalnız kalamaz. Yalnız kalmaları sağlıkları için de iyi değildir. Uzun süre yalnız kalan köpeklerde anksiyete gelişebilir. Bu nedenle köpeği aşamalı olarak yalnız kalması öğretilmelidir. Yalnız kalmaya alıştırmak için küçük alıştırmalar yapılabilir.

Köpeği bir odada yalnız bırakıp, uzaklaşıp, birkaç dakika sonra geri dönülebilir ve her geçen gün bu süre uzatılabilir. Köpeği eve geldiği andan itibaren sağlık kontrolleri için veterinere götürülmeli ve veterinerin oluşturacağı takvime göre düzenli olarak aşıları yaptırılmalıdır.

Veterinerin eve yakın seçilmesi acil durumlar için de önemlidir. Yavru köpeklerin enerjileri her türde fazladır. Bu nedenle köpeğe hem güvenli hem de eğlenebileceği oyuncaklar alınmalıdır. Köpekler oynayabilecekleri ve oynayamayacakları oyuncakları ayırt edemezler. Bunun için plastik, çiğneyebileceği ve ağzını yara yapmayacak oyuncaklar tercih edilmelidir. Köpekleri diğer evcil hayvanlardan ayıran en önemli özellik dışarı çıkmalarıdır. Özellikle Alman kurdu gibi büyük ve sert görünüme sahip bir köpekse, hem onun hem de çevrenin güvenliği için tasma takma alışkanlığına bebeklik döneminden itibaren başlanmalıdır. Yavru Alman kurdu köpeğinin ilk tasması hafif naylondan ya da deriden yapılmış olmalıdır.

Tasmanın büyüklüğünü belirlemek için boyun ölçüsüne 5 cm eklenmelidir. Köpeği dışarıdaki tehlikelerden korumak için aşı ve tasma gerekirken, ev içinde başına gelebilecek tehlikelerden de korumak gerekir. Yavru köpekler kurallara alışana kadar yaramazlık yaparlar. Bunun için yavru köpeği başıboş bırakmamak, camları ve kapıları kapalı tutmak, deterjan gibi kimyasal maddeleri ulaşamayacağı yerlere koymak, klozetin kapağını kapalı tutmak, elektrik kablolarını prizden çekmek, ilaçları ve kesici delici aletleri ortada bırakmamak gerekir.

Her yaştaki köpek eğitime açıktır ama yavru köpeklerde bu durum daha kolaydır. Yavru köpeklerde temel alışkanlık ve itaat eğitimi 6 aylık olmadan başlayabilir. Bu sayede yanlış bir alışkanlık edinmesinin önüne geçilmiş olunur.  

 

 

 

 


 
 

  • facbook
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now