2021 -2022 şampiyonları safkan orijinal satılık SCR li özel Alman Kurdu yavruları için güncel görüntüler için mutlaka arayın   05530970441

veteriner.gif
satilik-cancorso bilgi.png
almankurdu_satilik.png
almankurd_yavru.png
almankurdu_çocuk.JPG
satilik-alman-kurdu.jpg
almankurdu-yavrulari.jpg
alman-coban-yavru.jpg
satilik-alman-kurdu.jpg

Eğer kaliteli gerçek Alman kurdu Köpeğim olsun diyorsanız ve Karakteri ırk standartlarına uygun olsun diyorsanız alman kurdu yavrunuz büyüdüğünde de size keyif vermesiniz istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Ayrıntlı bilgiler sitemizde bulabilirsiniz ve bizi hemen arayabilirsiniz 05321733518

Dikkat emtmeniz gerekenler !!  5 Altın Kural 

 

1. Yavrunuza ait SCR Belgesi var mı diye sorun ve görün
2. Anne Babayı muhakkak görün gidemiyorsanız canlı bağlanarak gösterilmesini isteyin

3. Aşı Karnesini TR  ve Hekimler odasından verilmiş uluslar arası aşı pasaport olmasını isteyin ve kaşede yazan veteriner ile görüşün. Aşıları veteriner yaptıysa yavrunuzun kaydı olmalıdır

4.Yavrunuzun Resimleri ile yetinmeyin Canlı görün veya Canlı telefon bağlantısıyla gösterilmesini talep edin

5. Scr Belgesinde yazan üreticiyi arayın ve kaydın doğruluğunu onaylatın

 


Satılık alman kurdu

En çok aranan satılık alman kurdu ve satılık alman kurdu yavruları hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz.

Satılık alman kurdu veya yavrusu istiyorsanız sitemizi gezin veya şimdi arayabilirsiniz 

05530970441

ÇANAKKALE Alman Kurdu Çiftliğ

Tüm illere gönderim var

satilik-alman-kurdu.jpg
alman-çkurdu-bekçi.JPG

DİKKAT !!

Yavrularımıza ait kendi SCR belgeleri mevcutdur (sadece Anne Baba değil )


Alman Kurdu Çiftliğinde Alman kurdu yavrunuzu şimdi ayırtın

 

Anne altından seçme şansınız vardır.

Günü gelen ilk aşı uygulamaları yapılmış

İç Parazit tedavileri uygulanmış,

Dış parazit tedavisi yapılmıştır. 

Anne babaları safkan olup ırk oldukları yavrulara ait scr belgekerinden görebilirsiniz


Üst düzey ve ORİJİNAL Alman Çoban Köpeği yavrusu sahip olmak istiyorsanız bizi arayın.

 

 

 

 

Alman Kurdu İle İlgili Merak Edilenler

 

Alman kurdu, 18. yüzyılın sonlarında Max Von isimli denizci tarafından Almanya'da geliştirilmiştir. Güvenilir, sadık ve güzel bir ırk olması için 30 yıldan daha fazla üzerinde çalışılmıştır. Tüm emeklerin sonunda Alman kurdu; güçlü, zeki ve kısa sürede eğitilebilmesiyle en popüler köpeklerden biri haline gelmiştir. Cinsinin Alman kurdu olarak anılmasının sebebi köpeğin gelişimi tamamlandıktan sonra Almanya polisinin ve ordusunun bir parçası olmuş olmasıdır. Sadık, zeki ve sosyal bir köpek olan Alman kurdu ortalama 11- 14 yıl arasında sizinle birlikte olur. 65 cm'ye kadar uzayan ve 40 kiloya sahip Alman kurdu büyük boy köpekler kategorisine girer. Kaslı yapısı, güçlü çenesi, dik kulakları ve badem renkli gözleri asaletini tamamlar.  

 

 

 

Karakteri

 

Alman kurtları da diğer köpekler gibi sahiplerine karşı ilgili, sadık ve itaatkardır. Koruma içgüdüleri oldukça yüksektir. Bu yüzden sahiplerinin ve kendisinin etrafında yabancılar varken şüpheci olurlar ve sürekli tetiktedirler. İnsanlarla ve köpekler hariç diğer tüm hayvanlarla iyi geçinirler. Alman kurtları dominant bir karaktere sahip olduğu için başka köpeklerle bir araya geldiğinde agresif olabilirler. Vahşi bir duruşu olmasına rağmen saldırgan bir özelliğe sahip değillerdir. Alman kurdu köpekleri, ailelerine düşkünlükleri ve sürekli beraber olma isteklerinden dolayı uzun süre yalnız kalamazlar. Yetişkin bir Alman kurdu eğer yavruyken sosyalleşmemişse daha sert ve daha agresif olabilir.  
 

 

 

 

 

 

Aile ve Çocuk

Alman kurdu, sahibinin hayatının baş rolünde olmak ister. Sahiplenici özelliği ile tam bir aile köpeğidir. Özellikle çocuklu aileler için idealdir. İçgüdüsel olarak sahip oldukları sevgi ve koruma içgüdüsü sayesinde çocuklar ile harika zaman geçirirler. Evinizin yeni üyesi olacak Alman kurdu, çocuklar ve yetişkinleri ayırt edebilirler, bu sayede güçsüz gördükleri çocukları canları pahasına korumaya çalışırlar. Korumacı yapıları sayesinde çocuklar ve Alman kurtları rahatlıkla yan yana bırakılabilir. Çocuklarla kuracağı mükemmel iletişim sayesinde güçlü bir bağ geliştirip, harika oyun arkadaşı olurlar. Alman kurtlarının enerji seviyesi yüksek değildir ancak gün içinde yapacağı egzersizlerle yorulması gerekir. Zeki ve akıllı kişiliği sayesinde kolay eğitilebilir ve evin kurallarına kısa zamanda ayak uydurur.  

 

 

 

Bekçilik

Alman kurdu, dünyanın en popüler köpeklerinden biridir. İş ve şov köpekleri olarak ikiye ayrılır. İş köpekleri, şov köpeklerine göre daha uzun bacaklı ve yüksek kalçalara sahip olmasıyla fark yaratır. Dik kulakları, geniş göğüs yapısı, uzun ve güçlü adımları ile bekçilik yapmak için ideal bir köpek cinsidir. Atletik yapısı, zekası ve gücü  iyi bir eğitim ile birleştiğinde bekçilik yapabilir duruma gelir. Kişilik özelliklerinde olan koruma içgüdüsü eğitim ile bir araya geldiğinde Alman kurdu muhteşem bir bekçi köpeğine dönüşür. 18. ayını doldurduktan sonra bekçilik eğitimi alması gereken Alman kurdunun eğitimi ortalama 6 hafta sürer. Bu eğitim ile hem itaat etmeyi hem de yabancı tehlikeleri öğrenir.  

 

 

Satılık Alman kurdu hakkında öğrenmek istediğin bir konu var ise şimdi sitemizi gezebilir veya bizi  05321733518 nolu telefondan arayabilisiniz.

Alman kurdu çok çok zeki ve inanılmaz duygusal köpekler olduğunu biliyormuydunuz ? 

Bun konu ile ilgili en çok ve en doğru bilgiyi bu sayıfada bulabilrsiniz.


 
Tercih Nedenleri

Alman kurdu; cesur, sevecen, neşeli ve itaatkar bir köpektir. Sadakat duygusu da diğer köpeklere göre daha fazla gelişmiş bir köpektir. Korkusuz ve kendinden emin tavırları korkutucu görünse de aslında içleri sevgi doludur. Bu nedenle de aile ortamında oldukça mutlu bir hayat sürerler. Ev halkını korumaya çalışması da içgüdüsel bir özellik olmasının yanı sıra mutlu olduklarının da bir göstergesidir. Alman kurdu sahiplenirken safkan olması tercih edilir. Bunun sebebi, beklenen tüm özelliklere sahip 
olmasından kaynaklanır. Ailenizin yeni üyesi Alman kurduna göstereceğiniz ilgi ve sevginin fazlasını ondan görürsünüz. Ömrünün sonuna kadar size sadık ve korumacı bir dost isterseniz Alman kurdu tam size göre demektir. 

 

 

 

 

Satılık Alman Kurdu Nasıl Bulunur?

Alman kurdu 1800'lerin sonuna doğru özel olarak üretilen bir köpek cinsidir. Atletik yapısı, cesurluğu, zekası, sadık ve kolay eğitilebilir olması Alman kurdunun tercih edilmesindeki en önemli faktördür. Dünyanın en iyi 50 köpek ırkı listesinde ilk 3'te yer alır. Büyük ırk köpeklerden biri olan Alman kurdunun gösterişli bir görünümü vardır. İri ve kaslı bir köpek olmasına rağmen oldukça çeviktir. Öğrenmeye hevesli olması, kolay eğitilmesini sağlar. Narkotik, bekçilik, askeri, polis, arama kurtarma ve rehabilitasyon köpeği olarak eğitilebilir. Bu akıllı köpekten birine de siz sahip olmak isterseniz satılık Alman kurdu ilanlarını inceleyebilirsiniz. Satılık ilanlarını incelerken nerede doğduğuna, özelliklerine ve anne- babasına dikkat etmeniz gerekir. Bu ilanların yanı sıra Türkiye'de ve dünyanın birçok yerinde bu ırkın üreticilerini de bulabilirsiniz.  
 

Alman Kurdu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Alman kurdu alırken ilk önceliğiniz sağlıklı olması olmalıdır. Sağlığında problem olan bir köpek ne kadar zeki olursa olsun hastalıktan dolayı enerjisini doğru yere veremez. Bu nedenle sağlığına önem vermeli ve güvendiğiniz bir hekime göstermelisiniz. Sağlıklı bir köpek canlı bir görünüme sahip olur. Dokunmanıza izin verir, ürkek ve saldırgan davranmaz. Sahiplenmek istediğiniz köpekle ilk karşılaştığınız basit tekniklerle köpeğin sağlığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Köpeğin vücudu üzerinde yara ve şişlik olmamasına dikkat edin. Gözlerinde ve kulaklarında akıntı olup olmadığını kontrol edin. Burnu nemli görünmeli, çok kuru olmamalı, dişleri beyaz ve damağı pembe renkte olmalıdır. Bunlar en temel köpeğin sağlığı ile ilgili bilgi veren detaylardır. Sahiplenmek istediğiniz Alman kurdu sizinle yaklaşık 15 yıl geçirir. Bu sür zarfında hem sizin üzülmemeniz hem de onun rahat bir hayat geçirmesi için bu kontroller önem taşır. Köpeğinizi sahiplendikten sonra da sağlığı için aşıları zamanında yapılmalıdır.  
 

Satılık Alman Kurdu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Alman kurdu köpeklerin fiyatlarının belirlenmesinde safkan olup olmaması büyük önem taşır. Safkan köpeği kırma köpeklerden ayıran en önemli nokta; safkan köpeğin geçmişinin bilinmesidir. Çiftliklerde üretilen köpeklerin fiyatları piyasaya göre daha pahalıdır. Bunun sebebi köpeğin şeceresi ve kan çizgisinin belli olmasından kaynaklıdır. Alman kurdunun genetik bazı sağlık problemleri vardır. Köpeğin geçmişinin bilinmesi bu problemler ile ilgili tedbir alınmasını sağlar. HD a1 veya a2 tip köpeklerin yavrularının kalça çıkığı problemi yaşama ihtimalleri daha azdır. Alman kurdunun safkan olmasının yanı sıra şecereli olması da fiyatları etkiler. Şecereli olan köpeklerin kulaklarının içinde tatoo numarası vardır. Bu numara köpeğin şeceresinde de yazmalıdır. Şecerelerde yer alan anne, baba ve üst jenerasyon köpeklerin değerlendirme notları bulunur. Satılık Alman kurdu fiyatları erkek, dişi, yavru, yetişkin, eğitimli ve eğitimsiz olmalarıyla da değişkenlik gösterir.   
 

Satılık Alman Kurdu Kalite Farkları Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir Alman kurdunun farkına varabilmek için öncelikle köpeğin tüm özelliklerinin bilinmesi gerekir. Kaliteli ve sağlıklı bir köpeği ilk olarak tüylerine dokunulduğunda hissedilir. Çünkü Alman kurtlarının tüyleri iki katmandan oluşur. Bunlardan birincisi deriyi kaplayan yumuşak katman, diğeri de uzun tüylerin olduğu koruyucu katmandır. Alman kurdunun tırıs tarzı bir yürüyüşü vardır. Kol ve bacaklarının boyutu ve açısı bu nedenle aynıdır. Kafası vücudu ile orantılı, alnı hafif yüksek ve kulaklarının arası geniştir. Alt kesici dişlerin dış yüzeyi ile üst kesici dişlerin iç yüzeyi birbirine karşılık gelmelidir. Kulakları dik durur ancak uçları birbirine yönelmez. Kısa, köşeli ve uzun vücut yapısı Alman kurtları için istenilen bir özellik değildir. Sert ve tüylü kuyruğu topuk eklemine kadar uzanmalıdır. 
Ayakları yuvarlak, kısa, sıkı ve kemerli olmalıdır. Alman kurdunun bu özelliklerini sahiplenmeden önce bilmek ve kontrol etmek gerekir. Çünkü tüm bu özellikler Alman kurdunun kalitesinin göstergesidir.

Yavru Alman Kurdu 
Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi doludur. İnsanlara karşı sevgi besleyerek doğan tek tür de köpeklerdir. Bu nedenle bir köpeğin sizi sevmesi için bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yavru köpek sahiplenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sütten kesilme zamanıdır. Anne sütünden erken kesilen yavrularda ilerleyen dönemlerde sağlık sorunları oluşabilir. Bu nedenle yavru köpekler annelerinden 4 – 5 haftadan önce ayrılmamalıdır. Sütten kesilen yavrular, onlara uygun olan mamalarla beslenmeye devam ederler. Kuru mamaları önce su, 2 – 3 aylık dönemde de süt ile ıslatmak yavruların kabızlık sorunu çekmesini engeller. Ancak köpeklere 3 aydan sonra süt vermeyi kesmek gerekir. Yavru köpekler sahibi olarak benimsedikleri andan itibaren sahibinin kokusunu bilir ve onun eşyaları üzerinde uyumayı tercih eder.

Çünkü sahibinin kokusu onu güvende hissettirir ve rahatlatır. Yeni sahiplenilen yavru Alman kurdu, annesinden ayrıldığı ve alıştığı kokulardan uzaklaştığı için ilk zamanlar biraz stresli olabilir. Bu nedenle köpeğinizi eve getirmeden önce ihtiyacına yönelik tüm eşyalarının hazır olduğuna emin olmalısınız. Bu eşyalardan en önemlisi köpeğin yatağıdır. Çünkü yavru köpekler eve stresli gelecekleri için kendilerini güvende hissedecekleri kapalı bir uyku bölümü tercih ederler.

Ayarlayacağınız uyku bölümünün sıcak, kuru, rahat ve hava akımı almıyor olması önemlidir. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre daha çok üşür. Bu nedenle köpeğin yatağına onu sıcak tutacak bir battaniye koymak da gerekir. Yavru köpekler yeni evlerinde geçirdikleri ilk dönemlerde geceleri ağlayabilirler. Bu nedenle kendisini güvende hissedeceği yatak, sıcak su torbası ya da pelüş oyuncak onu güvende hissettirir. Her yavru gibi yavru Alman kurdu da uzun süre yalnız kalamaz. Yalnız kalmaları sağlıkları için de iyi değildir. Uzun süre yalnız kalan köpeklerde anksiyete gelişebilir. Bu nedenle köpeği aşamalı olarak yalnız kalması öğretilmelidir. Yalnız kalmaya alıştırmak için küçük alıştırmalar yapılabilir.

Köpeği bir odada yalnız bırakıp, uzaklaşıp, birkaç dakika sonra geri dönülebilir ve her geçen gün bu süre uzatılabilir. Köpeği eve geldiği andan itibaren sağlık kontrolleri için veterinere götürülmeli ve veterinerin oluşturacağı takvime göre düzenli olarak aşıları yaptırılmalıdır.

Veterinerin eve yakın seçilmesi acil durumlar için de önemlidir. Yavru köpeklerin enerjileri her türde fazladır. Bu nedenle köpeğe hem güvenli hem de eğlenebileceği oyuncaklar alınmalıdır. Köpekler oynayabilecekleri ve oynayamayacakları oyuncakları ayırt edemezler. Bunun için plastik, çiğneyebileceği ve ağzını yara yapmayacak oyuncaklar tercih edilmelidir. Köpekleri diğer evcil hayvanlardan ayıran en önemli özellik dışarı çıkmalarıdır. Özellikle Alman kurdu gibi büyük ve sert görünüme sahip bir köpekse, hem onun hem de çevrenin güvenliği için tasma takma alışkanlığına bebeklik döneminden itibaren başlanmalıdır. Yavru Alman kurdu köpeğinin ilk tasması hafif naylondan ya da deriden yapılmış olmalıdır.

Tasmanın büyüklüğünü belirlemek için boyun ölçüsüne 5 cm eklenmelidir. Köpeği dışarıdaki tehlikelerden korumak için aşı ve tasma gerekirken, ev içinde başına gelebilecek tehlikelerden de korumak gerekir. Yavru köpekler kurallara alışana kadar yaramazlık yaparlar. Bunun için yavru köpeği başıboş bırakmamak, camları ve kapıları kapalı tutmak, deterjan gibi kimyasal maddeleri ulaşamayacağı yerlere koymak, klozetin kapağını kapalı tutmak, elektrik kablolarını prizden çekmek, ilaçları ve kesici delici aletleri ortada bırakmamak gerekir.

Her yaştaki köpek eğitime açıktır ama yavru köpeklerde bu durum daha kolaydır. Yavru köpeklerde temel alışkanlık ve itaat eğitimi 6 aylık olmadan başlayabilir. Bu sayede yanlış bir alışkanlık edinmesinin önüne geçilmiş olunur.

 

 

 

Alman Kurdu Bakımı ve Eğitimi Nasıl Yapılır? 
Alman kurdu cinsi gücü sembolize eder. Korkusuz olmasıyla tüm köpek severlerin dikkatini çeker. Köpeklere genel olarak özel ve düzenli bakım yapmak gerekir. Bu durum Alman kurdu için de aynıdır. Yaşamları boyunca kaliteli ve sağlıklı mamalarla beslenmeleri yaşam kalitelerini de arttırır. Alman kurdu tüyleri açısından oldukça özel bir yapıya sahiptir. Bu nedenle haftada 2 kez ölü tüy ve kıllarından arındırmak gerekir. Köpeğin tarama işlerini düzenli yapmak ve hayvansal gıdalarla beslemek görüntüsünü oldukça canlandırır. Alman kurdu, duruşu ve karakteri nedeniyle saldırgan bir görünüme sahip olsa da eğitim ile bir aile köpeğine dönüşebilir. Ailesine karşı fazlasıyla sadık ve korumacıdır. Diğer köpek ırklarına göre aidiyetlik duyguları oldukça yoğundur. Zeki ve akıllı oluşu sayesinde diğer ırklara göre daha kolay eğitilebilir. Sahiplerinin seslerine karşı çok duyarlıdırlar ve sahipleri bir şey söylediğinde dikkatle komut beklerler. İyi bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, köpeğinize eğitim vermelisiniz. Köpeğinize eğitimi siz verebilirsiniz ancak profesyonel bir eğitmen size daha fazla yardımcı olacaktır.  
Köpeklere verilen tuvalet ve itaat eğitimi dostunuz ile sağlıklı ve keyifli bir yaşam geçirmenizi sağlar. Eğitim almamış köpeklerde; saldırganlık, havlama, ısırma, kemirme gibi davranış bozuklukları görülebilir. Tüm bunların yanı sıra eğitimsiz köpek kandırılabilir, kaybolabilir. Temel itaat eğitimi bu konuda size yardımcı olur. Alman kurdu temel itaat konusunda diğer türlere göre daha kolay adapte olur. Eğitime 3-9 aylıkken başlamak gerekir. Çünkü köpeklerin yaşı ilerledikçe itaat etmekte güçlük çekerler. Yavru alman kurdunu eğitirken yeni insanlarla, yeni hayvanlarla ve yeni yerlerde olmasında fayda vardır. Temel itaat eğitimi yaklaşık olarak 4 hafta sürer. Bu eğitimin ilk 3 haftasında sadece köpek eğitim alır, geriye kalan 2 haftada ise köpek sahibi ile birlikte eğitim alır. Temel itaat eğitiminde; otur, yat, bekle, takip ve hayır komutu öğretilir. Köpeklerin istenileni yapmalarındaki en büyük motivasyonları sahiplerini her daim mutlu etmek istemelerinden kaynaklanır. Eğitimi aldıktan sonraki süreçte yakın dostunuz köpeğiniz ile birlikte geçirdiğiniz her vakit ve gittiğiniz her yerde daha rahat edersiniz.  

Alman Kurdu Bakımı ve Beslemesi


Alman kurdu yapısı gereği kaslı ve iri bir köpek türüdür. Erkekleri 30-40 kg dişileri ise 22-32 kg arasındadır. Bu nedenle bakımları ve beslenmeleri diğer ırklara biraz daha farklıdır. Köpeklerin beslenmeleri kaliteli bir yaşam sürmeleri için önemlidir. Genelde etçil olan köpeklerin temel anlamda gıdalarını yağlar, hayvansal proteinler ve karbonhidratlar oluşturur. Alman kurdu ilk doğduğunda anne sütü ile beslenir, 21 günlük olduktan sonra yumurta ve süt gibi içinde protein barındıran ek gıdalar yiyebilirler. 45-60 günlük olduktan sonra ise yavrular için üretilen özel mamalar ile beslenirler. 2-3 aylık köpeklere 4-5 adet 8 oz kap mama 3 öğünde, 3-4 aylık köpeklere 4-5 adet 8 oz kap mama 2 öğünde, 4-5 aylık köpeklere 4-5 adet 8 oz kap mama 1 öğünde verilir. Ergin köpeklerde ise günlük yemesi gereken miktarın 1/3’ünün sabah 2/3’ünün akşam verilmesi gerekir.  
Köpekler için zararlı olabilecek yiyecekler de vardır. Tuzlu, tatlı ve baharatlı yiyecekler mide yanması, ülser, gastrit, kusma gibi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur. Bunların yanı sıra sarımsak, soğan, çikolata, avokado, küflü yiyecekler, koçalı mısır, süt ürünleri, erik, kayısı gibi besinlerde köpeklere yedirilmemelidir. Tüm köpek ırkları gibi Alman kurdu cinsini de beslerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar; her daim temiz su bulundurulmalıdır, aktivitelerinden önce ve sonra yemek verilmemelidir, kolay sindirilecek gıdalar ile beslenmelidir, verilen yiyeceklerdeki fosfor, kalsiyum, selüloz, laktoz, mineral ve vitamin oranlarına dikkat edilmelidir. Gıda değişimi yaparken ani değil, köpeği yavaş yavaş alıştırarak yapmak gerekir. Minik dostunuzun yüksek kaliteli ve dengeli beslenmesini sağlamanız onun için yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Alman kurtları büyük ırk olduğu için kas yapısı da daha farklıdır. Köpeklerin insanlara göre farklı besin ihtiyaçları vardı, bu nedenle insanların yediği yemekleri yememeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilir.  Bu nedenle seçtiğiniz mamada köpeğinizin ihtiyacı olan her şeyi barındırdığından emin olmalısınız. Aksi takdirde köpeğiniz sağlık sorunları yaşar. Can dostunuz ve kendi yaşamınız için yapabileceğiniz en büyük iyilik onu doğru mama ve doğru ölçü ile beslediğinizden emin olmanızdır.

 

 

 

 

Alman Kurdu Bakımı ve Özellikleri 


İlk olarak Güney Almanya’da çoban köpeği olarak görev yapan Alman kurdu cinsi, daha sonra dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Alman kurtları, çok güçlü, çevik, kaslı, dikkatli, hareketli bir köpek cinsidir. Birbiri ile uyumlu hareket eden ön ve arka bacaklara sahiptir. Vücudu iri ve gösterişli bir yapıdadır. Ana hatları düzgün, kavisli ve açılıdır. Alman kurtlarının görünüşlerinden sonraki en önemli özelliği gücüdür. Her hava şartına uygun bir kürk yapısı vardır. Güçlü, dayanıklı ve tam bir görev köpeği olan Alman kurdu, kolay kolay yorulmaz. Sert bir mizaca sahip olsa da karakteri dengelidir. Özgürlüğüne düşkün, dikkatli, her an tetikte olan yapısı ile korkusuz ve kendine fazlasıyla güvenen bir köpektir. Hiçbir zaman onu çok heyecanlı, saldırgan ya da ürkek göremezsiniz. 
Başı, vücudu ile orantılıdır, kulaklarının arası oldukça geniştir. Kafatasının genişliği baş uzunluğunun %50’si kadardır. Erkeklerin başı dişilerinkinden daha iridir. Çene yapıları gelişmiştir. Toplamda 42 adet dişleri vardır. Bunlardan 20 tanesi üstte, 22 tanesi altta bulunur. Omuzları vücuduna yatay olarak 45° açı yapar. Ön bacakları kaslı ve güçlüdür. Vücuda 90° açı ile dik basar. Alman kurdunun yüksekliği dişilerde 55- 60 cm, erkeklerde ise 60- 65 cm’dir. Alman kurdunu diğer türlerden ayıran en önemli özelliklerden biri vücut uzunluğunun vücut yüksekliğinden fazla olmasıdır. Alman kurdunun tırıs tarzı bir yürüyüşü vardır. Tırıs yürüyüş tarzı, çapraz bacakların ikisinin aynı anda yere vurmasıdır. Aynı tarafta bulunan bacakların ortada birleşiyormuş gibi görünen bir koşu tarzı vardır. 
Alman kurdunun beli dar, karnı içe çekiktir. Kalçası geniş, güçlü ve kaslıdır. Yandan bakıldığı zaman omuzlardan kalçaya doğru alçalma gözlenir. Sert ve gür tüylerden oluşan kuyruğu topuğuna kadar uzanır. İdeal bir Alman kurdu orta uzunlukta kürke sahiptir. Yalnızca baş, kulakların arkası ve yüzün ön kısmındaki tüyler kısa tüylerle kaplıdır. Her türlü hareketi yapabilen, çalışkan, sahibi ile uyumlu, zeki ve itaatkardır. Alman kurdu tam anlamıyla bir görev köpeğidir ve sahip oldukları tüm bu özellikler sayesinde mükemmel bir iş çıkarır.

 

 

 

 

Alman Kurdu Bakımı Zor Mu? 


Her köpek cinsi gibi Satılık Alman kurdu da özel bakım ister. Köpek bakımında zorluklar ile karşılaşılır ancak her şeyi düzenli ve planlı bir şekilde yaptığınızda işler daha kolaylaşır. Evde köpek bakımı sorumluluk ister. Çünkü minik dostlarımız bizimle aynı dili konuşamadıkları için onların ihtiyaçlarına daha da özen göstermek gerekir. Alman kurdu ile yaşamaya başladığınızda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan ilki beslenmeleridir. Köpeklerde doyma hissi olmadığı için yiyeceklerine ve yemek miktarlarına özen göstermek gerekir. Çoğu köpek sahibinin yaptığı en büyük hata köpeklerine kendi yediklerinden vermeleridir. Köpekler her ne kadar bu yemekleri büyük bir iştahla yeseler de sağlıkları açısından onlara özel üretilen kuru mamalar ile beslenmeleri gerekir. Alman kurdu büyük ırk kategorisine girer, dolayısıyla da kas yapıları daha farklıdır. Bu nedenle sabah ve akşam tuvalet için dışarı çıktıklarında daha uzun yürüyüşlere ihtiyaç duyar. Dışarı çıktıklarında enerjilerini atmaları evde daha rahat etmenizi sağlar. Alman kurdu kolay eğitilebilen bir köpektir, diğer köpeklere göre sahiplenme duyguları daha yüksektir. Bu nedenle sahiplerinin her istediğini yapmaya çalışırlar. Eğer bir köpek ile yaşayacaksınız, eğitim olmazsa olmazınızdır. Bu durum Alman kurdu büyük köpekler için ekstra önem taşır. Eğitim sayesinde gücünü doğru yerde kullanmayı öğrenir, bu da hem sokakta hem de evde size rahatlık sağlar. Düzenli beslenme ve düzenli egzersiz kadar köpeğinizi düzenli olarak veteriner hekime de göstermelisiniz. Alman kurdu cinsinin kendine has hastalıkları vardır. Bu ve diğer tüm sıkıntılı durumlarda erken teşhis etmek önemlidir.  Alman kurdunun bakımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da hijyendir. Köpekler dışarıda gezdikleri için hijyen konusunda diğer evcil hayvanlardan ayrılır. Alman kurdunun tüylerinin düzenli taranması gerekir. Çünkü özel bir kürk yapıları vardır. Tarama işlemini iki ya da üç günde bir yapmak gerekir. Tarama işlemi köpeğinizi kirden, kepekten ve ölü cilt hücrelerinden kurtarır. Köpek bakımındaki en önemli kurallardan biri de köpeğin yıkanmasıdır. Ancak köpeğinizi yıkarken ona özel üretilen şampuan kullanmanız gerekir. Satılık Alman kurdu güzel bir ırk olmasına rağmen bakımı da özen isteyen bir köpektir. Bir Alman kurdu sahibi olmadan önce tüm bu kuralları göz önünde bulundurmak gerekir.

 

 

 

Alman Kurdu Bakım Masrafı Ne Kadardır? 


Bir köpek sahiplenilmek istenildiğinde 10 – 12 yıl sizinle yaşayacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Bu süreçte hem maddi hem de manevi anlamda hazır olduğunuza emin olmalısınız. Her canlı gibi ne yazık ki köpeklerde zaman zaman hastalanıp, ilaç kullanıp, ameliyat oluyorlar. Bütçenizi bir köpek için planlarken öngörülemeyen bu tarz giderleri de hesaba katmanız gerekir.  
Yavru bir Alman kurdu sahiplendiğinizde ilk etapta almanız gereken bazı malzemeler vardır. Köpeğinizi eve getirmeden önce bu hazırlıkları yapmış olmanız gerekir. Bu ihtiyaçların başında mama ve su kabı gelmektedir. Kapları koyacağınız yer onun yemek alanı olur. İlk etapta önemli olan ihtiyaçlardan biri de tasmadır. Köpeğinizi ilk zamanlar çok fazla olmasa da birlikte dışarı çıkabilmeniz için tasma olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biridir. Bunların yanı sıra evde kullanabileceği yatağını ve oyuncaklarını da unutmamak gerekir.  
Köpeğiniz yavruyken sık sık veterinere gitmeniz gerekir. İlk aşılar köpeklerin yaşamları boyunca korurlar. Aşılarla beraber iç parazit iğnesi ve dış parazitlerden koruyacak tasmalarda düzenli olarak yapmanız gerekenler arasındadır. Bir köpeğin ilk veteriner masrafı 90 TL ile 540 TL civarındadır. Yavru köpeklerin ilk yılki veteriner masrafları diğer yıllara göre iki kat daha fazladır.  
Alman kurdu büyük ve kaslı bir köpek türüdür. Bu nedenle minik köpeklere göre daha fazla mama tüketir. Sağlıklı bir yaşam sürmesi için kaliteli mama tüketmesinde fayda vardır. Mama fiyatları aldığınız kilograma göre değişir. Eğer evinizde yeriniz varsa 10 kglık mamalar almanız daha avantajlı olur. Dişlerini kaşıması için alacağınız kemikler, minik eğitimlerde kullanabileceğiniz ödül bisküvilerini de unutmamak gerekir.  
Alman kurdu tüyleri nedeniyle ekstra bakım ister. Bu nedenle düzenli taramaya ve banyoya ihtiyaç duyar. Köpeklerin cilt yapıları farklıdır, bu nedenle insanlarla aynı şampuanı kullanamazlar. Kullanılacak bakım ürünleri köpeklere özel alınmalıdır. Evde bunu yapmasanız da pet kuaförlerine gitmeniz gerekir. Köpeğiniz ile rahat bir yaşam sürmek için köpeğinize eğitim aldırmanızda fayda vardır. Alman kurdu oldukça zeki ve eğitime açıktır. Tüm bu kalemler köpek bakmaya başlamadan önce göz önünde bulundurulmalıdır.  Satılık Alman Kurdu 05321733518

 

 

 

 

Yavru Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 


Köpek sahibi olmak büyük bir sabır ve özveri gerektirir. Bu sorumluluğu aldığınızda, bu hayatta tadabileceğiniz en harika duygulardan birini yaşarsanız. Bebekliğinde sahiplendiğiniz köpek ile daha sıkı bir bağ kurarsanız. Ancak yavru köpek sahiplenmek yetişkin bir köpeğe göre daha zordur. Çünkü ona her şeyi sizin öğretmeniz gerekir. Sahipleneceğiniz yavrunun cinsi Alman kurdu ise biraz daha rahat edersiniz. Çünkü Alman kurtları diğer ırklara göre sahiplerine daha bağlı ve daha zeki köpeklerdir.  
Yavru Alman kurdu sahiplendiğinizde anne sütünü yeteri kadar almış olduğuna emin olun. Anne sütünü yeteri kadar almayan yavruyu belli bir süre özel mama ile beslemeniz gerekebilir. Yavru köpeğin dişleri iri mama yemeye uygun değildir. Bu nedenle yavrular için özel üretilen kaliteli mamalar tercih edilmelidir. Bu mamalar köpeğin gelişimi düşünülerek hazırlanır. Yavru köpeği ilk 4 ay günde 3 öğün beslemek gerekir. 4 ayın sonunda yavaş yavaş günde 2 öğün beslemeye başlamak ve tuvalet düzenini de buna göre tuvalet düzeni oluşturulur. Yavru köpeğinizi evinize getirmeden önce veteriner hekime götürmek gerekir. Veterinerinizi seçerken evinize yakın olmasından ziyade iyi bir hekim olmasına dikkat etmek gerekir. Alman kurdu zeki ve sahibini mutlu etmek isteyen bir köpek olduğu için kolay eğitilebilir. Eğitime yavruyken başlandığında daha hızlı sonuç alınır. Yavru köpeklerin aşıları bitene kadar dışarı çıkması yasaktır. Bu nedenle evde doğru yere tuvaletini yapmasını öğretmek gerekir. Bunun yanı sıra otur, yat gibi komutları minik ödüller yardımıyla öğretebilirsiniz.  
Yavru Alman kurdu sahibi olduğunuzda kolay bir eğitim süreci sizi bekliyor demektir. Köpeğinizi kendiniz eğitebileceğiniz gibi uzman bir eğitmenden de destek alabilirsiniz. Yavru köpeklerin bebeklerden farkı yoktur. Bu nedenle eve ilk geldiğinde yerini yadırgayıp, korkular yaşayabilir. Yavru köpeğiniz için onun rahat hissedeceği bir alan hazırlamak bu süreci daha da kolaylaştırır. Ona yer hazırlarken kısa sürede büyüyeceğini de hesaba katmanızda fayda vardır.  
Evinizi yavru bir köpeğe açmadan önce bu bakımları yapabileceğinizden emin olmanız gerekir. Çünkü bu süreç uzun ve yorucudur. Yorulduğunuzda her an eve geldiğinizde sizi karşıladığı anı hatırlamanız, size yaşadığınız tüm yorgunluğu unutturur.  

 

 

Evde Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 


Evde köpek bakmaya karar verdiğinizde birçok zorluğu da göze aldınız demektir. Bir canlının sorumluluğunu almak hiç hafife alınacak bir durum değildir. Evde köpek bakmanın bazı önemli noktaları vardır. Eğer bunlara özen gösterilmezse bu durum hem sizi hem de köpeğinizi mutsuz eder.  
Evinize ister yavru ister yetişkin bir köpek getirin öncesinde hazırlık yapmanız gerekir. Köpekler hareketi, enerjik ve meraklı hayvanlardır. Bu nedenle ev içerisinde kendisine zarar verebileceği eşyaları ortadan kaldırmakta fayda vardır. Aynı zamanda kemirme ihtimali olan eşyaları da erişemeyeceği yerlere koymak gerekir. Köpeğin dinlenip, uyuyacağı bir yatağının olması da kendisine ait bir yerin olduğunu hissetmesi açısından önemlidir. Alman kurdu çabuk büyüyen bir tür olduğu için yatağı ona göre seçmeniz yeniden yatak almanızı engeller.  
Köpeklerin tuvalet eğitimi kedilerinki gibi kolay değildir. Bu nedenle ciddi sabırlı davranmak gerekir. Köpeklerde tuvalet eğitimi süreci tamamlanana kadar evin her yerine tuvaletini yapabilir. Bu durum yavru köpeklerde daha uzun sürer. Çünkü yavru köpekler kaslarının gelişmemesi nedeniyle tuvaletlerini uzun süre tutamazlar. Eğitim sürecinde köpeğiniz doğru bir şey yaptığında ona ufak ödüller vermeli,  yanlış bir şey yaptığında da otoriter bir ses tonuyla uyarmak gerekir. Burada istikrarlı olmak önemlidir çünkü köpekler de öğrenme tekrarlar ile sağlanır.  
Evinizi Alman kurdu ile paylaştığınızda işiniz daha kolaydır. Çünkü Alman kurtları türleri gereği hem kolay eğitilebilir hem de sahiplerinin istediklerini yapma konusunda oldukça başarılıdır. Köpekler hangi cins olursa olsun egzersize ihtiyaç duyarlar. Bu durum Alman kurdu için biraz daha fazladır. Çünkü Alman kurdu kas yapısı bakımından diğer köpeklerden farklıdır. Bu nedenle onlarla vakit geçirmeli ve hareket etmeleri sağlanmalıdır. Özellikle gün içinde evde kaldıklarından tuvalet için dışarı çıkıldığında daha fazla vakit geçirip, enerjilerini atmaları gerekir.  
Köpekler dışarı çıktıkları için temizliklerine de dikkat etmek gerekir. Eve girmeden önce patilerin güzelce temizlenip, kurulanması evin de temiz kalmasını sağlar. Genel temizliklerini de tarama yolu ile yapmak gerekir. Çünkü köpeklerde ter bezleri yoktur ve sık sık yıkamak ph dengelerini bozar. Dengenin bozulması da mantar ve uyuz gibi hastalıklara davetiye çıkarır.

 

 

 

 

Bahçede Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 


Alman kurdu birlikte yaşadığı ailesini ve evini fazlasıyla sahiplenir. Onun için yaşadığı yer önemlidir, bu nedenle koruma ihtiyacı hisseder. Alman kurdu orta ırk bir köpek cinsidir ve hem ev hem de bahçede rahatlıkla yaşayabilir. Onun için önemli olan enerjisini atabileceği bir ortamının olmasıdır. Bahçeli bir eve sahipseniz ve köpeğiniz varsa onun için uygun bir alan yaratmanız gerekir. Bahçede köpeğiniz için yer hazırlamadan önce köpeğinizin bahçe yaşamına uygun olup olmadığını dikkate almalısınız. Alman kurdu bahçede yaşamaya uygun bir cinstir. Onu bahçede bırakmak tek başına istediğini yapması anlamına gelmez. Yalnız ve ilgisiz kalan köpek mutsuz olur.  
Yavru köpekler hangi cins olursa olsun bahçede bakılmamalıdır. Alman kurdu enerjik bir türdür dolayısıyla günlük egzersizleri aksatılmamalıdır. Yavruluk bitip, gençlik dönemine geldiğinde bahçeye alıştırmak gerekir aksi halde evin konforundan vazgeçmek istemez.  Gündüz evde gece bahçede ya da tam tersine alıştırmamak gerekir, çünkü gece ve gündüz sıcaklık farkı sağlığını etkiler. Köpeğiniz için bahçede kapalı bir alan yoksa ve kendisi bağlı ise tasmasının uzunluğunun bedeninin en az 3 katı uzun olması gerekir. Köpeğinizi kulübesi varsa içerisinde kuru, temiz ve rahat bir yatağın da olması önemlidir. Yaşadığı alanın temizliğine sağlığı açısından da önem vermek gerekir. Bu nedenle düzenli veteriner kontrolünden geçmelidir.   
Bahçede köpek bakmanın riskleri de vardır. Köpeğinizi bahçede bakmaya başlamadan önce bu hususlara karşı tedbir almak gerekir. Köpeğiniz bahçeden kaçabilir ya da kaçırılabilir, kötü niyetli kişiler tarafından zehirlenebilir, hava durumundan kaynaklı hastalıklar yaşayabilir, güneş yanıkları, başa güneş geçmesi gibi ani rahatsızlıklar yaşayabilir ve siz fark etmeden maması bozulabilir. Tüm bunları yaşamamak için öncelikle bahçenizde onu koruyacak bir kapalı alan hazırlamanız gerekir. Bahçede köpek bakımı risklerini en aza indirmek için onu en iyi şekilde eğitip, doğru davranışlar sergilemesini sağlamanız gerekir. Eğitim sırasında doğru davranışlar sergilediğinde onu ödüllendirmek de unutulmamalıdır. Köpeğinizle her gün ilgilenip, yaşadığı yeri temiz tutup onu yaşanabilecek tüm kötü durumlardan koruyabilirsiniz.  

 

 

 


 Alman Kurdu Bakımı Zor Mu ? 

ip ucları nelerdir ?
Her köpek cinsi gibi Alman kurdu da özel bakım ister. Köpek bakımında zorluklar ile karşılaşılır ancak her şeyi düzenli ve planlı bir şekilde yaptığınızda işler daha kolaylaşır. Evde köpek bakımı sorumluluk ister. Çünkü minik dostlarımız bizimle aynı dili konuşamadıkları için onların ihtiyaçlarına daha da özen göstermek gerekir. Alman kurdu ile yaşamaya başladığınızda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan ilki beslenmeleridir. Köpeklerde doyma hissi olmadığı için yiyeceklerine ve yemek miktarlarına özen göstermek gerekir. Çoğu köpek sahibinin yaptığı en büyük hata köpeklerine kendi yediklerinden vermeleridir. Köpekler her ne kadar bu yemekleri büyük bir iştahla yeseler de sağlıkları açısından onlara özel üretilen kuru mamalar ile beslenmeleri gerekir. Alman kurdu büyük ırk kategorisine girer, dolayısıyla da kas yapıları daha farklıdır. Bu nedenle sabah ve akşam tuvalet için dışarı çıktıklarında daha uzun yürüyüşlere ihtiyaç duyar. Dışarı çıktıklarında enerjilerini atmaları evde daha rahat etmenizi sağlar. Alman kurdu kolay eğitilebilen bir köpektir, diğer köpeklere göre sahiplenme duyguları daha yüksektir. Bu nedenle sahiplerinin her istediğini yapmaya çalışırlar. Eğer bir köpek ile yaşayacaksınız, eğitim olmazsa olmazınızdır. Bu durum Alman kurdu büyük köpekler için ekstra önem taşır. Eğitim sayesinde gücünü doğru yerde kullanmayı öğrenir, bu da hem sokakta hem de evde size rahatlık sağlar. Düzenli beslenme ve düzenli egzersiz kadar köpeğinizi düzenli olarak veteriner hekime de göstermelisiniz. Alman kurdu cinsinin kendine has hastalıkları vardır. Bu ve diğer tüm sıkıntılı durumlarda erken teşhis etmek önemlidir.  Alman kurdunun bakımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da hijyendir. Köpekler dışarıda gezdikleri için hijyen konusunda diğer evcil hayvanlardan ayrılır. Alman kurdunun tüylerinin düzenli taranması gerekir. Çünkü özel bir kürk yapıları vardır. Tarama işlemini iki ya da üç günde bir yapmak gerekir. Tarama işlemi köpeğinizi kirden, kepekten ve ölü cilt hücrelerinden kurtarır. Köpek bakımındaki en önemli kurallardan biri de köpeğin yıkanmasıdır. Ancak köpeğinizi yıkarken ona özel üretilen şampuan kullanmanız gerekir. Alman kurdu güzel bir ırk olmasına rağmen bakımı da özen isteyen bir köpektir. Bir satılık Alman kurdu sahibi olmadan önce tüm bu kuralları göz önünde bulundurmak gerekir.  

 

 


 
 

alman-kurdu-yavru-mardin.jpg

2 Aylık Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 

Her türün ve Alman kurdu bebekliği muhteşemdir ve benzer süreçlerden geçerler. İlk ayda yavrular sadece anne sütü ile beslenirler. 2. aya gelindiğinde ise hızlı bir değişim söz konusudur. Bu dönem yavru köpekler için oldukça kritiktir. Mutlu, sağlıklı, dengeli, insancıl bir karaktere sahip olmasının temelleri bu dönemde atılır. Bu süre içerisinde sosyal becerileri gelişir ve çevresini öğrenir. 2. ayın sonlarına doğru yetişkin döneminde yaşayabileceği her şey ile tanışması önemlidir. Kısa sürelerle evde yalnız kalma, veterinere gitme, araba ile seyahat etme gibi yaşamı boyunca yaşayacağı durumları tecrübe etmesi gerekir.    
2 aylık alman kurdu yavrusu ilk olarak yüksek seslere tepki vermeye başlar. Bu tepki annesi için yaralı olur, çünkü anne köpek besleme sırasında yavrusu ile bu sayede iletişim kurar. Alman kurdu 2 aylık olana kadar işitme, görme ve koklama duyularını daha etkili bir şekilde kullanır. Bunların yanı sıra havlar, kuyruk sallar, kardeşleri ile oynarken onları ısırır. Süt dişleri de çıktığı için ufak ufak anne sütünün yanı sıra katı gıda tüketimine de başlar. Alman kurdu ve diğer tüm ırkların bebeklik döneminde anneler tuvalet konusunda yavrularına yardımcı olur. Ancak yavrular 2 aylık olduktan sonra tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için yattığı bölgeden uzaklaşmaya başlar. 2 aylık olan yavrular çok fazla değişime uğrarlar. 2. ay içerisinde köpeğin yüzüz anlam kazanmaya başlar ve kulak – göz arasındaki koordinasyon daha fazla olur. 2,5 aylık olan yavru artık annesi ve kardeşlerinden ayrılarak yeni evine gidebilecek duruma gelir.  
2 aylık alman kurdu yavrusu diğer köpek ırklarına göre daha hızlı öğrenir. Bu durum yeni evine adapte olmasında ona yardımcı olur. İlk zamanlarda yeni insanlar ve yeni ortam onu korkutabilir ancak onu sahiplenen ve ilgi gösteren tavrınız sayesinde panik havası kısa sürede ortadan kalkar. 2 aylık bir köpek hareketli, sevgi dolu, meraklı ve yaramaz olur. Bu süreçte istikrarlı bir şekilde ona evdeki yaşam kurallarını öğretmeye başlamalı, masumiyetine kapılıp onu şımartmamalısınız. Yavru köpeğinize karşı göstereceğiniz istikrarlı tavır sayesinde yetişkinlik döneminde muhteşem karaktere sahip bir köpeğe sahip olmuş olursunuz.

Satılık Alman kurdu bulmak için sitemizi gezmenizi tavsiye ederiz

Bahçede Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 

Alman kurdu birlikte yaşadığı ailesini ve evini fazlasıyla sahiplenir. Onun için yaşadığı yer önemlidir, bu nedenle koruma ihtiyacı hisseder. Alman kurdu orta ırk bir köpek cinsidir ve hem ev hem de bahçede rahatlıkla yaşayabilir. Onun için önemli olan enerjisini atabileceği bir ortamının olmasıdır. Bahçeli bir eve sahipseniz ve köpeğiniz varsa onun için uygun bir alan yaratmanız gerekir. Bahçede köpeğiniz için yer hazırlamadan önce köpeğinizin bahçe yaşamına uygun olup olmadığını dikkate almalısınız. Alman kurdu bahçede yaşamaya uygun bir cinstir. Onu bahçede bırakmak tek başına istediğini yapması anlamına gelmez. Yalnız ve ilgisiz kalan köpek mutsuz olur.  
Yavru köpekler hangi cins olursa olsun bahçede bakılmamalıdır. Alman kurdu enerjik bir türdür dolayısıyla günlük egzersizleri aksatılmamalıdır. Yavruluk bitip, gençlik dönemine geldiğinde bahçeye alıştırmak gerekir aksi halde evin konforundan vazgeçmek istemez.  Gündüz evde gece bahçede ya da tam tersine alıştırmamak gerekir, çünkü gece ve gündüz sıcaklık farkı sağlığını etkiler. Köpeğiniz için bahçede kapalı bir alan yoksa ve kendisi bağlı ise tasmasının uzunluğunun bedeninin en az 3 katı uzun olması gerekir. Köpeğinizi kulübesi varsa içerisinde kuru, temiz ve rahat bir yatağın da olması önemlidir. Yaşadığı alanın temizliğine sağlığı açısından da önem vermek gerekir. Bu nedenle düzenli veteriner kontrolünden geçmelidir.   
Bahçede köpek bakmanın riskleri de vardır. Köpeğinizi bahçede bakmaya başlamadan önce bu hususlara karşı tedbir almak gerekir. Köpeğiniz bahçeden kaçabilir ya da kaçırılabilir, kötü niyetli kişiler tarafından zehirlenebilir, hava durumundan kaynaklı hastalıklar yaşayabilir, güneş yanıkları, başa güneş geçmesi gibi ani rahatsızlıklar yaşayabilir ve siz fark etmeden maması bozulabilir. Tüm bunları yaşamamak için öncelikle bahçenizde onu koruyacak bir kapalı alan hazırlamanız gerekir. Bahçede köpek bakımı risklerini en aza indirmek için onu en iyi şekilde eğitip, doğru davranışlar sergilemesini sağlamanız gerekir. Eğitim sırasında doğru davranışlar sergilediğinde onu ödüllendirmek de unutulmamalıdır. Köpeğinizle her gün ilgilenip, yaşadığı yeri temiz tutup onu yaşanabilecek tüm kötü durumlardan koruyabilirsiniz​

Satılık Alman kurdu bulmak için kesinlikle sitemizi gezmenizi tavsiye ederiz

3 Aylık Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır? 


Irkı ne olursa olsun, tüm yavru köpekler aynı süreçten geçerek büyürler. Gelişimler aynı düzeni takip ederek ilerlese de, büyüme hızları ırka göre farklılık gösterir. Küçük ırk köpekler daha hızlı gelişirler ve bir yaşına gelmeden gelişim süreçlerini tamamlarlar. Alman kurdu gibi büyük ırk köpeklerde bu süre daha uzundur. Bu nedenle ilk bir yılı kapsayan yavruluk döneminde sabırlı olmak gerekir.  
 Köpekler 3 aylık olduklarında artık bebeklikten yavruluğa geçiş yapmış olurlar ve yavaş yavaş başkalarıyla yaşamaya başlarlar. Bu dönemde öğrendiği davranışlar, köpeğin ilerleyen yaşamında etkili olacaktır. Bu süreçte küçük ve orta boy yavrular fiziksel olgunluğa ulaşır ancak büyük ırklar yetişkin boyutlara gelmesi 18 ay ile 2 yıl arasında sürer.  
3 aylık Alman kurdu  yavruların beslenmesi  fiziksel ve cinsel gelişim için önemlidir. Bu nedenle mama seçiminde özenli olmak gerekir. İhtiyaç duydukları tüm besin maddelerini barındıran mamaları tüketmelidirler. Alman kurdu yavrunuz 3 ayını doldurduktan sonra aktivite ve egzersiz programlarına başlayabilir. Bu programlar yavru köpeğinizin hem gelişmesini hem de iyi alışkanlıklar edinmesine yardımcı olur. Bu süreçte veteriner kontrolünü de unutmamak gerekir. Bebeklikten yavruluğa geçiş yapan köpek için aşı takvimi oluşturulmalıdır. Köpeğin, boyunun uzaması ve kaslarının gelişiminin büyük bir kısmı üçüncü ayın içerisinde gerçekleşir. Bu süreçte aynı zamanda hem süt dişleri hem de yavru tüyleri dökülür.  
3 aylık köpeğin davranışlarının aşamaları vardır ve bunlar hayati sayılabilecek aşamalardır. Bu dönemde köpeklerin öğrenmeye yönelik doğal bir kapasiteleri vardır. Köpek ırklarına göre kapasitelerinde artış ya da azalış olabilir. 3 aylık Alman kurdu diğer yavrulara göre algıları daha açık bir ırktır. Yavru köpeğin özgüvenli, iyi huylu bir yetişkin köpek haline gelmesi için eğitime ve daha çok sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Ev içerisinde yemek yediği, uyuduğu yerlerin belli olmasının yanı sıra, çeşitli oyuncaklara sahip olması da gelişimine ve ev kurallarına uymada yardımcı olur. Yavru köpekler hangi ırk olduklarına bağlı olarak farklı büyüme süreçleri yaşarlar. Alman kurdu gibi büyük ırkların tam gelişmesi 18 ayda anca tamamlanır. 2020/2021 üretimi satılık Alman kurdu yavruları için kesinlikle sitemize göz atın.

alman kurdu
alman çoban köpeği
çanakkale alman kurdu
kurt köpeği yavrusu
alman kurdu yavrusu
beyaz alman kurdu
eğitimli k9 köpek fiyatları
k9 köpek
kurt köpekleri yavruları
satılık alman kurdu
alman çoban köpeği fiyatları
alman kurdu beyaz secereli
alman kurdu çiftliği
alman kurdu eğitimi
alman kurdu eğitimi fiyatları
alman kurdu kaç tl
alman kurdu kulak dikme aparatı
alman kurdu ne kadar
alman kurdu ne yer
alman kurdu sahiplendirme
alman kurdu yavrusu ücretsiz sahiplendirme
alman kurdu yetiştirme
alman kurt köpeği hamilelik süresi
alman kutdu

 

 

 

 

 

 

 

 

                               

Alman Çoban Köpeği, bir köpeği sürekli, tutarlı ve aynı zamanda türe uygun ve sevgi dolu bir şekilde nasıl eğiteceğini bilen deneyimli köpek sahipleri olmalıdır. Çok fazla egzersize ve aktiviteye ihtiyacı var. Yani bahçeli bir eviniz olsaydı iyi olurdu. Alman Çoban Köpeği ile uzun yürüyüşler kesinlikle şarttır. Hayvanın zihinsel ve fiziksel zindeliği de önemlidir, bu, örneğin köpek sporları ile teşvik edilebilir.

Alman Kurdu Adana  Alman Kurdu Adıyaman  Alman Kurdu Afyonkarahisar  Alman Kurdu Ağrı Aksaray   Alman Kurdu Amasya  Alman Kurdu Ankara  Alman Kurdu Antalya  Alman Kurdu Ardahan  Alman Kurdu Artvin  Alman Kurdu Aydın  Alman Kurdu Balıkesir  Alman Kurdu Bartın  Alman Kurdu Batman  Alman Kurdu Bayburt  Alman Kurdu Bilecik  Alman Kurdu Bingöl  Alman Kurdu Bitlis  Alman Kurdu Bolu  Alman Kurdu Burdur  Alman Kurdu Bursa  Alman Kurdu Çanakkale  Alman Kurdu Çankırı  Alman Kurdu  Alman Kurdu Çorum  Alman Kurdu Denizli  Alman Kurdu Diyarbakır  Alman Kurdu Düzce  Alman Kurdu Edirne  Alman Kurdu Elazığ  Alman Kurdu Erzincan  Alman Kurdu Erzurum  Alman Kurdu Eskişehir  Alman Kurdu Gaziantep  Alman Kurdu Giresun  Alman Kurdu Gümüşhane  Alman Kurdu Hakkari  Alman Kurdu Hatay  Alman Kurdu Iğdır  Alman Kurdu Isparta  Alman Kurdu İstanbul  Alman Kurdu İzmir  Alman Kurdu Kahramanmaraş  Alman Kurdu Karabük  Alman Kurdu Karaman  Alman Kurdu Kars  Alman Kurdu Kastamonu  Alman Kurdu Kayseri  Alman Kurdu Kırıkkale  Alman Kurdu Kırklareli  Alman Kurdu Kırşehir  Alman Kurdu Kilis  Alman Kurdu Kocaeli  Alman Kurdu Konya  Alman Kurdu Kütahya Alman Kurdu Malatya  Alman Kurdu Manisa  Alman Kurdu Mardin  Alman Kurdu Mersin  Alman Kurdu Muğla  Alman Kurdu Muş  Alman Kurdu Nevşehir  Alman Kurdu Niğde  Alman Kurdu Ordu  Alman Kurdu Osmaniye  Alman Kurdu Rize  Alman Kurdu Sakarya  Alman Kurdu Samsun Alman Kurdu Siirt  Alman Kurdu Sinop  Alman Kurdu Sivas  Alman Kurdu Şırnak  Alman Kurdu Tekirdağ Alman Kurdu Tokat  Alman Kurdu Trabzon  Alman Kurdu Tunceli  Alman Kurdu Şanlıurfa  Alman Kurdu Uşak  Alman Kurdu Van  Alman Kurdu Yalova  Alman Kurdu Yozgat  Alman Kurdu Zonguldak