Mutlu Pati Köpek Oteli Çanakkale

              05325526613

  ÇANAKKALE KÖPEK Oteli PANSİYONU

                                          0532.5526613

                       

                                 Sevimli Dostalrınızın rahat edeceği bir yuva

                                 Çanakkale Pet Köpek Pansiyon oteli Fiyatları

 

 

 

 

 

 

Köpek Pansiyon Oteli Nedir?

Evi sizinle paylaşan, sonsuz sevgileri ile kendinizi iyi hissettiren, eve dönüş sebebiniz olan patili dostlarınızdır. Akşam eve geldiğinizde size gösterdikleri heyecan bütün günün stresini ve yorgunluğunu çeker. Onların ise sizden tek beklentisi sevgilerine karşılık vermenizdir. Köpekler onlara baktığınız, karınlarını doyurduğunuz için her daim minnet duyarlar. Ancak köpekle seyahat etmek oldukça güçtür. Bu nedenle belli dönemlerde onları yalnız bırakmak zorunda kalırsınız. Ancak onları bir evlattan ayırmadan ilgilendiğinizden, bırakırken de içiniz rahat etmez. Üzülür mü, yemek yedi mi, ağlıyor mu ve en önemlisi onu terk ettiğimi düşünür mü diye endişe duyulur. Bu nedenle de can dostları pansiyona bırakıldığında, diğer köpek arkadaşları ile sosyalleşmesi ve güvende olması istenir.  
 

Neye Dikkat Edilmelidir?

 

Köpek pansiyonu ve oteli, dostunuzu kısa süreli bırakmak zorunda kaldığınızda onun güvende ve temiz bir yerde kalması için başvurabileceğiniz bir yerdir. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle köpeğinizin kalacağı pansiyonda onunla ilgilenecek kişilerin belgelerini inceleyin. Köpeğinizin kaç saat arayla ne kadar süre yürüyüş yapacağını öğrenin. Minik dostunuzun açık ve kapalı alanlarda rahat hareket edebileceği yerler olup olmadığını, köpeğinizin yatacağı yeri, mama kaplarının temiz olduğunu ve ne kadar sıklıkla temizlendiğini sorun. Yakınlarda 24 saat açık klinik var mı, açık alanda kaçmasına yol açacak riskli yerler var mı dikkat edin. Köpeğinizin rutinlerinin siz yokken de devam etmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu rutinler köpeğinizin huzurlu hissetmesine neden olur. Köpeğinizi bıraktığınızda onunla ilgili bilgi alabileceğiniz bir numara ya da internet üzerinden istediğinizde izleyebileceğiniz kamera sisteminin olup olmaması da sizi ayrı kaldığınız sürede bir nebze de olsa rahat hissettirir. 
 

Köpek Pansiyon ve oteli Fiyatları

Köpek pansiyonu seçimi köpeğinizin sağlığı için titizlikle seçilmesi gereken bir konudur. Hijyenik ve sevgi ile bakılacak pansiyonlarda köpeğinizin hasret çekmemesi için uğraşılır. Pansiyon fiyatları köpeğinize ve istediğiniz koşullara göre değişiklik gösterir. Büyük ırk ve küçük ırkların pansiyon fiyatları farklıdır. Bazı pansiyonlarda köpeklerin kalacağı odaları seçme imkanı sunulur. Böyle bir durumda da bütçenize uygun olan odayı seçebilirsiniz. Köpeğinizin pansiyonda geçireceği süre ve bu süre zarfında yıkama, aşı, tıraş gibi ihtiyaçlarının karşılanma durumu da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Köpek pansiyonu kıymetli dostlarınızın sağlığını ve güvenliği ön planda tutar. Birden fazla köpeğiniz varsa pansiyonlardaki grup indiriminden de faydalanabilirsiniz. 
 

Kalite

öpeklerin sahiplerinden ayrı yaşayacağı ortam son derece dikkatli seçilmelidir. Çünkü köpekler sahiplerinden ayrıldıklarında huysuz davranıp, yerini yadırgayabilir. Bu nedenle köpek pansiyonu bu durumlara özel olarak tasarlanmalıdır. Pansiyonların köpeklere sıcak bir ortam, mama ve tuvalet için dışarı çıkarmanın yanı sıra onların ailelerinden ayrıyken de keyifli vakit geçirmelerini sağlamaları gerekir. Birçok köpek bir arada yaşayacağı için pansiyonlar köpekleri kabul etmeden önce karnelerine bakmalı, aşılarının tam olduğuna emin olmalıdır. Herhangi bir hastalığı olan köpekle diğer sağlıklı köpekleri bir arada tutmamalıdır. Çünkü bir pansiyonun kalitesini belirleyen en önemli unsur sağlıklı bir şekilde teslim ettiğiniz köpeğinizi sağlıklı bir şekilde geri almanızdır. 

Köpek Pansiyon otel

Köpek pansiyon, özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Seyahat, hastalık ve benzeri sebeplerle köpeklerine kısa süreli kalacak yer bulmak isteyen insanların ihtiyacına cevap vermek amacıyla kurulan, köpek oteli olarak da adlandırılan yerlere köpek pansiyon adı verilir. Bu pansiyonlar köpeğinize ve sizin isteğinize özel hizmetler sunarlar. Bazı pansiyonlar; temel köpek eğitimi, egzersiz, veterinerlik ve saatlik bakım ihtiyaçları için uygulamalar bulundururlar. Bu sebepten köpek pansiyonları oldukça kullanışlı ve hayat kolaylaştıran köpek konaklama merkezleridir. Özellikle bayram tatili, yarı yıl tatili gibi dönemlerde bu pansiyonların doluluk oranları hat safhaya çıkmaktadır.

Köpek Pansiyon oteli Ne İşe Yarar?

İnsanlar; hastalık, tatil ya da seyahat gibi sebeplerle kısa süreliğine köpeklerinin bakımını yapamayacak durumda olabilir. Hatta bazı köpek pansiyonlarında kreş mantığına benzer uygulamalar da mevcuttur. Bu sayede işe giderken köpeğinizi evde bırakmak yerine, bir köpek pansiyonuna bırakarak, gözünüzün arkada kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Köpek pansiyon; köpeğinizin bakımını, belli bir ücret karşılığında kısa süreliğine üstlenen köpek konaklama merkezleridir. Ülkemizde 90’lı yıllardan beri resmi olarak mevcut bulunmaktadırlar. Aynı zamanda, köpek pansiyonlarında bir adet veteriner bulundurma zorunluluğu vardır. Hasta köpeğinizin tedavileri, onu bırakmak zorunda olduğunuz pansiyonda da devam ettirilebilir.

Çoğu köpek pansiyonu konaklama amacıyla getirilen köpeklerin aşı kartlarını görmek ister. Bunun sebebi yakın ortamda bulunan diğer müşterilerin köpeklerini hastalık açısından riske atmamaktır.

 Gerekenler

Köpeğinizi, uygun olmadığınız zamanlarda köpek pansiyonlarına veya otele bırakabilirsiniz. Ancak her otelde ve pansiyonda olduğu gibi, köpek pansiyonlarında da bazı kurallar vardır. Bu kurallar hem kendi köpeğinizin sağlığı açısından, hem de köpek pansiyonlarına getirilen diğer köpeklerin sağlığı açısından büyük önem taşır.

Örneğin; köpeklerde hastalıkların bulaşıcılık oranı, insanlardakine kıyasla çok daha fazladır. Bu nedenle köpek pansiyonunda misafir olmasını istediğiniz köpeğinizin aşı karnesini mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Uyuz veya buna benzer diğer bulaşıcı hastalıklar bulunan köpekler birçok pansiyonda direkt olarak kabul edilmezken; bazı pansiyonlar, eğer mevcutta bulunuyorsa özel ayrılmış alanlarda hasta köpeklerinizi kabul edeceklerdir. Yaşanan bu tarz durumlarda köpek pansiyon bünyesinde çalışmakta olan veteriner hekim tarafından köpeğinizin muayenelerine devam edilecektir.

Köpeği pansiyona bırakabilmek için uyulması gereken bir diğer kural ise giriş çıkış saatleridir. Yine bu durum da kurumdan kuruma farklılık gösterse de, böyle bir kural veya uygulamanın olup olmadığını öğrenmenizde fayda vardır. Aksi taktirde belirtilen çıkış saatinden sonraki saat için, diğer günün de ücretini ödemeniz gerekecektir. Bu durum, aynı zamanda pansiyonların yoğun olduğu bayram ve benzeri zamanlarda, rezervasyon yaptıran diğer kişiler için de zorluk yaratacaktır.

Oluşan Karşılıklı Mağduriyetler

Köpek pansiyonları, çok işlevsel yerlerdir ve insanlar olarak önemli bir ihtiyacımızı karşılamış olurlar. Fakat bazı pansiyonlar, göründüğü veya anlatıldığı gibi olmayabilir. Köpek pansiyonlarında, köpeklerin bulunduğu ortamların temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Öncesinde köpeklerin bulundurulduğu mekanları bizzat gidip görmek gereklidir. Köpeğin ruhsal ve bedensel sağlığı açısından bu yerlerin güvenliği, hijyeni ve bakım kalitesi önemsenmelidir. Köpeğinizi, ona gerçekten önem vereceğini düşündüğünüz kaliteli bir merkeze bırakmalısınız. Hatta çeşitli aralıklarla köpeğinizi bıraktığınız köpek pansiyonu görevlilerinden, köpeğinizin fotoğraflarını isteyebilirsiniz. Bu durum için önceden haber vermeniz daha doğru ve güvenilir olacaktır.

Köpek pansiyon konusundaki mağduriyetler bazen de tam tersi şekilde pansiyon sahiplerine karşı yapılmaktadır. Bazı kişiler, bakamadıkları ve sorumluluğunu almaktan kaçtıkları için köpeklerini bu pansiyonlara bırakıp bir daha da almaya gelmemektedirler. Fakat köpek pansiyonu ve oteli, ücretsiz hizmet veren, gönüllülük esasına dayalı bir hayır kurumu değildir. Bu şekilde, hizmet ücretinin ödeneceğini söyleyip bırakıp gitmek oldukça uygunsuz bir davranıştır. Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvanlar eşya veya hediye değillerdir. Bu sorumluluğu tam olarak anlamadan bilinçsizce köpek sahiplenilmemelidir. Oysa bir köpek; ilgi, eğitim ve alaka ile en büyük dostunuz haline gelebilir.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

© 2023 by caneCorso Almankurdu Alman Çoban Köpeği  Labrador Kangal  Merkezi Normet.com   05321733518

Türkiyenin her yerine elde yavru teslim ediyoruz

Adana  Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir  Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye RizeSakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa UşakVan  Yalova Yozgat Zonguldak

  • facbook
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now