köpek çiftliği çanakkale

İNFO

köpek çiftliği çanakkale adres ve telefon bilgileri.

Çanakkale yapıldak köyü.

cumhuriyet caddesi 103

çannakkale

telefon : 0532.1733518

indir (1).jfif

normpet köpek çiftliği çanakkale

Çanakkale nin ilk ve en eski köpek çiftliği

çanakkale-kopek-ciftligi.jpg

Çanakkale köpek çiftliği yapıldak köy yolu üzerindedir.

Çanakkale köpek çiftliği inde almankurdu cane corso kangal ve labrador yavruları bulabilirsiniz. 0532.1733518

Köpek Çiftlikleri

Köpek çiftlikleri, safkan köpekler üretmek için kurulmuş, köpek üretim ve satış merkezleridir. Bu çiftliklerden bazıları, seçtikleri tek bir köpek türünü yetiştirmeyi hedeflerken; bazı çiftlikler ise birden fazla köpek türünün üretimini üstlenmektedir. Safkan köpek sahiplenmek isteyen kişiler için, köpek çiftlikleri en uygun yerlerden sayılmaktadır. Bunun sebebi ise sahiplenmek istediğiniz köpeğin anne ve babasını, hatta köpeğin diğer kardeşlerini de görerek köpek seçimi yapabilme imkanına sahip olmanızdır. Böylece köpeğin gerçekten safkan olup olmadığını, anne babasının ve kardeşlerinin de sağlık durumlarını görüp seçiminizi ona göre belirleyebilirsiniz.

Aynı zamanda bir köpek çiftliğine bizzat gidip sahiplenmeyi düşündüğünüz köpeği bir süre gözlemleyebilirsiniz. Köpek çiftliği çalışanlarından, köpeğin ırk özellikleri, bakımının gerektirdiği zorluk ve kolaylıkları öğrenmeniz mümkün. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda bir köpek çiftliği; uzun yıllar yanınızda olacak küçük dostunuzu seçmenizde ve onun hakkında bilgi sahibi olmanızda size gerçekten çok yardımcı olacaktır.

Bazı köpek çiftlikleri, çeşitli alanlarda veya oyunlarda madalya almış, ödüllendirilmiş köpekleri seçer. Bu da istenen amaca daha yatkın olan köpeklerin seçilmesinde kolaylık sağlar.

Çiftlikler Güvenilir Midir?

Safkan köpek sahiplenme ve satışı konusunda, kaliteli bir köpek çiftliği en güvenli yerdir. Köpek çiftliğinde, sahiplenmek istediğiniz köpeğin; türünü, rengini, cinsiyetini özgürce seçebilme imkanınız olur. Aynı zamanda istediğiniz türün özellikleri ile ilgili bilgi verilir. Sahiplenmek istediğiniz köpek hakkında önceden bilgi sahibi olabilmeniz, sahiplenme sonrası yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi açısından da büyük önem taşır.

Bir köpek çiftliğinden köpek sahiplenmek istediğinizde web üzerinden, köpek çiftliğinin web sitesini ve üretilen köpeklerin gerçek fotoğraflarını görebiliyor olmanız çok önemlidir. Bu köpek çiftliği ile alıcı arasında görünmeyen bir güven ortamı oluşmasını sağlar. Ayrıca köpek çiftliği ile mutlaka devamlı irtibat kurabileceğiniz bir iletişim yöntemi bulunmalıdır. Böylece doğru adreste olduğunuzu da anlamış olursunuz.

Köpek Çiftlikleri Yasal Mıdır?

Gerekli şartlara uymakta olan tüm köpek çiftlikleri yasaldır. Üretim ve satış yapılmasında bir sakınca yoktur. Köpek çiftlikleri, belirli şartlar altında, safkan köpek sahiplenme konusunda en güvenilir noktalardır.

Geçtiğimiz son 5 yıl içerisinde köpek çiftlikleri için yeni yasal düzenlemeler getirilmiştir ve bu yasal düzenlemelere uymayan birçok çiftlik kapatılmıştır. Bir köpek çiftliğinin yasal olarak işletilmesi için uyması gereken oldukça çok kural bulunmaktadır. Örneğin hayvanların yaşam alanlarının yeterli boyutlarda olması ve bazı standartlara uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Her çiftlik için çalışan bir veteriner gerekir ve veteriner için de özel bir oda olmalıdır. Hayvanların barındıkları alanlar rüzgar yönüne ters orantılı, temiz ve düzenli bulunmalıdır. Köpeklerin bulunduğu ortamlar sık sık havalandırılmalıdır ve mama kapları düzenli olarak temizlenmelidir. Her köpek için ayrı alanlar sağlanmalı, köpekler devamlı surette hapis bırakılmamalıdır. Ayrıca köpekler sürekli bir biçimde temiz suya ve yeterli mamaya ulaşabilir halde olmalıdırlar.

Bu ve buna benzer diğer gerekli şartları sağlayamayan kişilerin köpek çiftliği kurmaları mümkün olmadığı gibi, hali hazırda kurulu olan, fakat bu kurallara uymayan çiftlikler de yapılan denetlemeler sonucunda tespit edilerek kapatılır. Bunun sebebi, köpeklerin bulunduğu ortamların ve üretim koşullarının temiz ve sağlıklı olması gerektiğidir. Bununla birlikte, çiftlikte bulunan köpeklerin ruhsal sağlıklarının da normal düzeyde olması açısından bu şartların önemi büyüktür.

Kurallara uyan bir çiftlik, hem köpek sahiplenmek isteyen kişiler için, hem de yetiştirilen köpekler için sağlanabilecek en iyi ortamdır. Kurallara uyduğunu gördüğünüz bir çiftlikten gönül rahatlığıyla köpek sahiplenebilirsiniz.