google-site-verification=xDMkK3TV3w0AZ-h63PnXq9JPVng2lXXa1AIPH6DMx4s

Cane Corso Hakkında önemli bilgiler

Orjinal adı : Cane Corso İtaliano 


Erkek : 43-55 kg 
              62-68 cm 

 

Dişi :    42-52 kg 
             56-64 cm

 

Bu ölçüler boy ve ağırlıkta 1.5 sayı değişebilmektedir.

Parlak ,kısa ve çok yoğun olmayan bir tüy yapısına sahiptir. Bakıma ihtiyacı yoktur.

Cane Corso Yetişkin blue

Cane Corso Biografisi Nasılmış ??


Cane Corso İtaliano  Mastiff köpek cinsi  kategorisindedir. Cane Corso,  İtalyan asıllı olup büyük ve güçlü bir ırkın kökenlerinden gelmektedir.Atasının bir savaş köpeği olan Canis Pugnax olduğu düşünülmektedir. “Cane”, Latincede “köpek” anlamına gelir. “Corso” kelimesinin ise “koruyucu” anlamına gelen “cohors”, ya da “sağlam” anlamına gelen eski bir İtalyanca kelime olan “corsus”tan geldiği düşünülmektedir. 

Cane Corso İtalliano çiftliklerde avlanma ve koruma amaçlı kullanılmaktaydı. İlerleyen yıllarda soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan ırk koruma altına alındı.1970 lede tekrar üretilmeye başlanarak 1983 de Cane Corso sevenler derneği kuruldu.2010 yılında AKC(American Kennel Club – Amerikan Köpek Irkları Kulübü) tarafından tanındı.

Cane Corso evimizde nasıl bir arkadaş ?

Cane Corso tam bir aile koruma köpeğidir.Çocuklarınıza çok iyi bir dost ve oyun arkadaşı ,eviniz içinde tam bir badigard olacaktır.Tehlike hissetmedikçe havlamayacak ve sizi oturduğunuz mekanda zor durumda bırakmayacaktır.Sahibiyle iletişimde olmayı sever. Cane Corso insanlarla arası oldukça iyi sosyal bir köpektir.İri cüssesinin tersine oldukça duygusaldır.Cane corso kısa sürede sahibini kendine bağlar ve O da size sadık ve bağlı kalacaktır.Anne Babaların en büyük endişesi çocuklarımıza bir zararı olurmudur.Fakat daha iyi bir aile köpeği bulabileceğinizi inanın sanmıyorum.

Can ve Oscar

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

© 2023 by caneCorso Alman kurdu Alman Çoban Köpeği  Labrador Kangal  Merkezi Normet.com   05321733518

Türkiyenin her yerine elde yavru teslim ediyoruz

Adana  Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir  Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye RizeSakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa UşakVan  Yalova Yozgat Zonguldak

 

  

  • facbook
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon