Satılık Cane Corso Blue Yavrumuz 3 Aylık erkek.

SCR Belgeli Mikrocipli eksiksiz full Aşı karneli.

Fiyat iÇin 0532.1733518 veya Whatsup.

Resimler günceldir ve yarunun kendisini gösterir

bu annem

WhatsApp Image 2019-05-29 at 09.04.34 (1

bu babam

ferdi.jpg
cane-corso-yavru.png

Cane Corso İle İlgili Merak Edilenler

Cane corso, İtalyan kökenli işçi sınıfı köpekler grubundadır. Bu köpekler Roma imparatorluğunda farklı görevler üstlenmişlerdir. 20. yüzyılın ortalarında cane corso türü yok olmaya başlamıştır. Bunun üzerine bir grup cane corso cinsini sevenler türü devam ettirmek için bir araya gelmiştir. Büyük boy ırk köpekler kategorisinde yer alan cane corsoların dişi ve erkekleri arasında ufak fiziksel farklar vardır. Erkeklerinin boyu 64- 69 cm ağırlığı ise 45- 50 kg civarında, dişilerin ise boyu 58- 61 cm ağırlığı 45- 50 kg civarındadır. Ortalama 9- 11 yıl yaşarlar. İtalya'nın en popüler köpeği olan cane corso, sayıca az olmasından dolayı dünyanın en pahalı köpekleri arasında yer alır.  
 

Karakteri

Cane corsalar yavaş olgunlaşırlar, yaklaşık 4 yaşına kadar yavru köpek kişiliğine sahiptir. Düzgün bir karakteri vardır, iri ve sert görüntüsüne rağmen sessiz ve sevgi doludur. Tehdit hissettiğinde sessizliği ve sevgi dolu hali bozulur. Ailesine ve sahiplendiği yere karşı güçlü bağlar kurar ve canı pahasına korur. Küçüklükten itibaren aile içinde yetiştiklerinde ailedeki herkesle eşit derecede sevgi besler. Cane corso, dominant bir ırktır. Bu nedenle sahibinin her zaman ondan daha dominant olması gerekir. Zeki ve uyumlu olması sebebiyle kolay eğitilir. Diğer köpeklere nazaran daha sadıklardır. Enerji seviyeleri cüsselerine göre oldukça yüksektir ve sahipleriyle oyun oynamayı severler. 
 

Aile ve Çocuk

Yaşadığı evi ve aile fertlerini sahiplenmesi ile tam bir aile köpeğidir. Özellikle çocuklarla sıkı ve kalıcı dostluk kurarlar. Cane corsonun insanlarla, çocuklarla ve diğer hayvanlarla rahat iletişim kurması için yavruluğundan itibaren sosyalleştirilmesi gerekir. Bu şekilde evine gelen yabancı insan ve hayvanları tehdit olarak görmez. Aile bireylerine karşı kıskanç olmaması da birlikte yaşamayı kolaylaştıran huyları arasındadır. Görevinin, ailesini korumak olduğunun bilincinde ve sakin yapıdadırlar. Birlikte yaşadığı insanların yanı sıra evcil diğer hayvanlara karşı da oldukça merhamet doludur. Bunun en büyük sebebi ise cane corsonun gücünün farkında olmasından kaynaklıdır. Sahiplenme dürtüsü yüksek olan  cane corso uzun süre yalnız kaldığında terk edilme ve ayrılık kaygısı çeker. Bu nedenle ailelerinden uzun süre ayrı kalamazlar.  
 

Bekçilik

Cane corsa akıllı ve kolay eğitilebilir bir türdür ve çok hızlı öğrenirler. Kavgacı değillerdir sadece tehlike anında asabileşirler. Cane corso dominant bir tür olduğu için eğitime erken başlanmalıdır. Öğrenmeye çok açık oldukları için eğitimlerde katılımcı olurlar ve komutları hızlı öğrenirler. Büyük boy ırk köpek olduğu için avcılık ve savunma genlerinde vardır. Fazla korumacı bir özelliğe sahip cane corso, yaşadığı yerin sınırlarını kendisi belirler.  Bu nedenle bekçilik için oldukça uygun bir türdür. 
 

Tercih Nedenleri

Cane corso türü gereği çok sadık ve ev içinde sessiz bir türdür. Hareketli, oyuncu, akıllı, dikkatli ve koruyucudur. Aile ortamında kolayca uyum sağlarlar. Cane corso azimli bir karaktere sahiptir ve mükemmel bir bahçe köpeğidir. Ev yaşamında zorlanmadan uyum sağlarlar. Bakımları oldukça kolaydır. Kısa ve yoğun tüyleri vardır ve tüy dökümü çok değildir. Haftada bir taramak tüylerinin parlak ve bakımlı görünmesini sağlar. Sadık bir hayvandır ve saldırgan değildir. Her koşulda ailesini korur. Hem bahçeli hem de apartman dairesinde kolayca yaşayabilir. Yapı gereği güçlü ve baskındır. Her gün uzun yürüyüşler yapması sağlığı ve kas kütlesi için faydalı olur. Cane corso, işçi sınıfında yer 
alır. Bu nedenle kendisine görev verilmesinden ve bu görevi tamamlayıp, sahibinden aferin duymak büyük motivasyon sağlar. Sahibine oldukça bağlıdır ve uzun süre ayrı kalamaz.  

 

 

Yavru Köpek

Yavru köpek sahiplenme aşaması, çok iyi düşünülmesi gereken bir karar sürecidir. Bu kararla artık aileye yeni bir üye katılacağını unutmamak gerekir. Bu nedenle yavru köpek seçimi dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılmalıdır. Köpek ırklarının karakterleri iyi araştırılmalıdır. Seçeceğiniz köpeğin ırkının; sizinle, aile bireyleriyle ve en önemlisi yaşadığınız yerle uyuşması gerekmektedir. Fakat düşündüğünüz ırk ne olursa olsun, köpeğin daha yavruyken sahiplenilmesi çok büyük bir avantajdır. Çünkü yavruluk döneminde başlanan temel itaat eğitimi, büyüdüğünde onun harika bir köpek olmasını sağlayacak olan temel unsurdur.

Yavru bir köpeği sahiplendiğinizde birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Fakat zamanla birbirinize alışacaksınız. Bunun yanında, köpeğinize yapmaması gereken şeyleri henüz yavruyken öğretmeye başlamalısınız. Yavrular, yetişkin köpeklere kıyasla çok daha hızlı öğrenir. Bunu unutmamalı ve yaşadığınız problemlerin üstesinden eğitim yoluyla gelmelisiniz.

Sahiplenilecek Yavru Köpek Kaç Aylık Olmalı?

Köpeğin; küçük ırk veya büyük ırk olması, köpeklerde yavruluk döneminin süresini belirler. Küçük ırklar 0-10 ay arasında yavruluk dönemini yaşarlar. Büyük ırkların yavruluk dönemi ise 18. aya kadar sürer. Yavru köpek sahiplenmede dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri de, köpeğin en az 2 aylık olmasıdır. Çünkü köpek, ilk 2 ay boyunca annesinin sütüyle beslenmeli ve onun yanında kalmalıdır. Sağlıklı gelişip normal boylara erişebilmesi için bunu asla göz ardı etmemek gerekir.

Alman Kurdu, Labrador ve benzeri ırklar zeka ve eğitilebilirlik açısından köpekler içerisinde önlerde yer alırlar. Köpeğin kolayca eğitilebilmesi sizin için önemliyse ırk özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer köpeğinizin koruma yeteneği ön plana çıksın istiyorsanız, koruma iç güdüsü yüksek olan köpek ırklarına yönelmelisiniz.

Yavru Bakımı

Köpek, yavruluk dönemindeyken yetişkin köpeklere verilen mamalar kullanılmamalıdır. Yavruya özel mamalar ile beslenmelidir. Ayrıca yanlış bilinen bir bilgi de yavruya mamanın sürekli ıslatılarak verilmesi gerektiğidir. Köpeğin dişlerinin düzgün gelişebilmesi açısından mama çoğunlukla ıslatılmamalıdır. Ayrıca gelişme dönemindeki köpeğin sağlıklı büyümesi için kullanılan mamanın kalitesi çok düşük olmamalıdır. Yavru köpekler yetişkin köpeklere göre, gün içerisinde çok daha sık yemelidir. Günde en az 3-4 öğün mama ile beslenmeleri gerekir.

Eğer köpeği sahiplendiğinizde iç ve dış parazitleri yapılmamışsa mutlaka yaptırmalısınız. Çünkü bu dönemde köpekler hastalıklara karşı çok daha fazla savunmasızdır. Aynı zamanda yavrular günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirirler ve sık uyanırlar. Birkaç ay içerisinde uyku düzeni normale dönecektir. 2 aylık bir yavruyu, gündüzleri uyanık tutmaya çalışır ve onların eğitim, oyun gibi etkinliklere katılmasını sağlarsanız, geceleri genelde en az 5-6 saat deliksiz bir uyku uyurlar. Bu uyku saatleri zaman geçtikçe yerine oturacaktır ve yavru sizin düzeninize uyum sağlayacaktır.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavrularda eğitim, tam olarak 3 aylık dönemde başlar ve devam eder. Bir yavru köpek, sahibinden aldığı enerji ve eğitimle gelişir, nasıl bir köpek olacağı konusu her şeyden önce sahibine ve yaşadığı aileye bağlıdır. Sahiplenen kişinin yavruya karşı oldukça sabırlı ve ilgili olması, onu ilerleyen yaşlarda daha mutlu ve beklentilere uygun bir köpek haline getirecektir. Yavrunuzu ilk günden itibaren eğitmeye başlayabilirsiniz. Köpek eğitiminde liderlik kavramı çok önemlidir. Köpek liderin kim olduğu konusunda emin olmalıdır. Lider her zaman köpek sahibidir. Köpek sahibi kendini lider gibi hissederse köpek de onun lider olduğunu düşünecek ve itaat ve kurallara çok daha uygun hareket edecektir.

Liderlik eğitiminde çok basit bir kural vardır. İlk günden itibaren geçerli olan bu kurala göre; her hareketi başlatan ilk siz olmalısınız. İlk kapıdan geçen, ilk yemek yiyen siz olmalısınız. Köpeğiniz bunu gördükten sonra siz izin verdiğiniz takdirde harekete geçmelidir. Temel itaat eğitimi, bu basit kuralla başlar ve sizin ilgi ve alakanızla doğru orantılı olarak ilerler. Böylece eğitimli köpeğiniz, size ve ailenize yük olmaz ve yıllar boyu dostluğunuz sürer.